ОБСЄ закликає Раду відмовитися від обмеження свободи слова

Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович висловила стурбованість з приводу законопроекту “Про санкції”, який було зареєстровано у Верховній Раді України 8 серпня і проголосовано в першому читанні сьогодні.

Законопроект дозволяє владі забороняти або обмежувати ретрансляції теле- та радіо каналів; обмежувати або припиняти діяльність засобів масової інформації та інших суб’єктів інформаційної діяльності, в тому числі в мережі Інтернет; обмежувати або забороняти виробництво або розповсюдження друкованої продукції; обмежувати або припиняти надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

“Я закликаю членів Верховної Ради відмовитись від положень законопроекту, які несуть небезпеку для свободи слова та плюралізму і суперечать зобов’язанням перед ОБСЄ зі свободи вираження та свободи слова”, – написала сьогодні пані Міятович в листі Олександру Турчинову.

“Я повністю розумію стурбованість уряду України, з приводу національної безпеки, у зв’язку з триваючим конфліктом, але це не повинно виправдовувати непропорційне обмеження свободи вираження думок і свободи засобів масової інформації”, – сказала Міятович. – “Ці заходи, включені в законопроект, є явним порушенням міжнародних стандартів і, таким чином, безпосередньо обмежують вільний потік інформації та ідей – поняття, що лежить в основі свободи слова та вільних ЗМІ. Цей законопроект нівелює прогрес України в розвитку свободи слова”.

Міятовіч також висловила своє тверде переконання у тому, що у важких та складних ситуаціях, таких, які переживає зараз Україна, свобода ЗМІ та плюралізм думок повинні бути захищеними.

“Всі громадяни повинні мати право доступу до всієї можливої інформації, незалежно від її джерел, без втручанні із боку влади і незалежно від географічних чи політичних кордонів, отож ці загальновизнані права людини і демократичні процеси повинні бути підтверджені і підсилені” – додала Міятовіч.

Залиште коментар