Медіа-профспілка закликає українських журналістів дотримуватися Етичного кодексу

У складні часи, коли перед нашою професією постало багато нових викликів, Незалежна медіа-профспілка України занепокоєна збільшенням випадків порушень Етичного кодексу окремими українськими журналістами, які фактично перетворилися на пропагандистів, використовують мову ворожнечі та поширюють брехню.

НМПУ зафіксувала конкретні випадки, коли журналісти під час ведення ефіру закликали громадян брати участь у політичних масових акціях, затикали рота гостям студії з протилежними політичними поглядами, поширювали дезінформацію або навіть закликали вбивати людей. Таким чином українська журналістика має небезпеку поступово скотитися до того рівня нівелювання професійних та етичних стандартів, які фіксуються у багатьох ЗМІ сусідньої країни – агресора.

Не маючи наміру зайвий рекламувати таких журналістів і поширювати їхні заклики та гасла, залишаємо за собою право звернутися до Комісії з журналістської етики у разі чергового порушення стандартів професії і надати докази порушень.

НМПУ вважає, що журналісти мають об’єктивно інформувати аудиторію про події, аналізувати факти та допомагати громадянам знаходити спільну мову з владою та поміж собою. Журналісти мають вислуховувати всі думки конфлікту, навіть якщо особисто не поділяють ту чи іншу точку зору.

Використання журналістами свого “службового становища” у медіа задля поширення у свій робочий час власних політичних поглядів, організації політичних акцій або злочинів, поширення хибних стереотипів за допомогою медіа – це не журналістика, це дискредитація професії.

Залиште коментар