«Стоп цензурі!» обурений нападами на журналістів на Майдані і вимагає розслідування

Журналістський рух «Стоп цензурі!» обурений нападом деяких представників нинішнього Майдану на знімальні групи телеканалу СТБ та 5-го каналу, які перешкоджають журналістській діяльності.

Рух констатує, що все частіше трапляються випадки, коли люди, що перебувають у центрі міста і живуть у наметах на Майдані Незалежності, забороняють проводити зйомки і відкрито погрожують журналістам. Подібна поведінка нівелює пам’ять про Майдан і ті події, що відбувались зовсім нещодавно, йдеться в заяві «Стоп цензурі!», поширеній 7 липня.

 «Стоп цензурі!» нагадує, що 2 липня 2014 р. під час зйомок на Майдані Незалежності знімальна група 5-го каналу – журналіст Ганна Рибалко й оператор Денис Шматько – зазнала нападу невідомих людей у камуфляжі, що представляються «Самообороною Майдану». Нападники забороняли в грубій формі журналістам знімати їхні обличчя і вимагали стерти відзнятий матеріал. Коли оператор 5-го каналу відмовився знищувати відео, його вдарили в живіт. Поруч знаходилась знімальна група телеканалу СТБ, якій теж затуляли об’єктив і вимагали припинити зйомку. Журналісту телеканалу СТБ Борису Сачалку відкрито погрожували застосувати силу і викинути з Майдану. Цей інцидент добре відображений у сюжеті 5-го каналу. На відео добре чути погрози, а також чітко видно обличчя людей, які вчинили протиправні дії.

 Знімальна група 5-го каналу подала заяву про перешкоджання журналістській діяльності до Шевченківського райуправління ГУМВС України в м. Києві. Відповідна інформація про це внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 «Ми, представники Руху оцінюємо такі дії як умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, за що передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 171 Кримінального кодексу», – йдеться в заяві «Стоп цензурі!».

Журналістський рух «Стоп цензурі!» висловлює обурення з приводу такої «самооборони Майдану», яка представляє спільноту, що продовжує перебувати на Майдані Незалежності. На думку руху, своїми діями невідомі у камуфляжі знищують віру у розбудову правового громадянського суспільства, в якому існує принцип відкритості інформації. Під час Євромайдану саме журналісти були тією рушійною силою, що призвела до змін у країні і саме журналісти 5-го каналу і СТБ, на яких відбувся напад, разом з іншими колегами інформували про грубі порушення прав людини і вбивства активістів, йдеться в заяві.

«Стоп цензурі!» нагадує, що це не перший випадок, коли люди з Майдану, вдягнуті у камуфляжний одяг, провокують сутички з представниками засобів масової інформації. Так, 20 червня бійці Самооборони, штаб яких розташовано в «Українському домі», грубо вигнали з приміщення знімальну групу «Фактів тижня» телеканалу ICTV та вилучили у них відзнятий матеріал. 31 травня з Майдану Незалежності виганяли журналістів, які прийшли висвітлювати суботник – прибирання барикад.

Журналістський рух «Стоп цензурі!» вимагає від правоохоронних органів чесного, відкритого і неупередженого розслідування нападу на журналістів. Також він закликає осіб, які зараз знаходяться на Майдані Незалежності, припинити протиправні дії проти журналістів і операторів, які здійснюють свою професійну діяльність.

Залиште коментар