Школа з безпеки журналістів: польський досвід для України

Польський Фонд міжнародної солідарності (Fundacja Solidarności międzynarodowej) та Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» запрошують журналістів і редакторів з усіх областей України до участі в 2-денному навчанні з безпеки і роботи журналістів в гарячих точках, що відбудеться в Києві 8-9 вересня 2014 року.

Українські медіа опинилися сьогодні у складній ситуації і перед серйозними викликами – якісно інформувати про хід воєнних подій у Східній Україні, дотримуючись журналістських стандартів, і водночас не забувати про власну безпеку. Проблема також і в тому, що брак точної інформації, нюансів і пояснень ходу конфлікту посилює війну думок і припущень в медіа-просторі.

Ціль навчання – дати журналістам, які працюють або планують працювати в зоні воєнного конфлікту, усі необхідні навички для ефективної й безпечної розслідувальної і репортажної роботи.

Польські та українські експерти опрацюють з учасниками такі теми:

  • безпечна поведінка в зоні конфліктних дій;
  • юридичні знання у випадку полону чи конфлікту з військовими;
  • використання термінів в репортажах про воєнні конфлікти, планування і подання матеріалу;
  • особливості зйомки та інтерв’ю з військовими та цивільними громадянами в зонах конфлікту – практичні рекомендації.

Деталі навчання:
До участі у проекті буде запрошено 15 осіб. Перший день пройде під керівництвом Пьотра Мацейчик-Ченя (в минулому співробітника польської військової частини спеціального призначення «GROM» – 9 років служби). Пьотр передасть навички безпечної поведінки в зонах бойових дій, надання першої медичної допомоги, збереження робочої апаратури, розпізнання небезпеки та реагування на неї. В другий день до навчання приєднаються головний редактор «Українського журналу» Пьотр Андрусечко та журналіст-розслідувач Hromadske.tv Дмитро Гнап. Експерти поділяться досвідом роботи в зонах конфлікту, допоможуть розібратися, про що писати, з ким говорити і що означає стати воєнним репортером. Частина другого дня буде також присвячена юридичній безпеці журналіста та поведінці на стороні конфлікту.

Запрошуються журналісти (з ТБ, онлайн та друкованих ЗМІ) з усіх областей України, які висвітлюють чи збираються висвітлювати події в зоні воєнного конфлікту на сході України.

Умови участі
Для участі необхідно заповнити ОНЛАЙН-АНКЕТУ http://bit.ly/shkola-bezpeky-reg.

УВАГА! В анкеті потенційним учасникам слід вказати власну групу крові.

Учасники навчання відбираються на конкурсних засадах. Результати відбору будуть повідомлені  23 серпня 2014 року.

Термін подачі заявок: до 18 серпня 2014 року.

Організатори забезпечують учасників проживанням, харчуванням, за наявності квитків відшкодовують вартість проїзду.

Контакти: Юлія Бабко, координатор програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна», jbabko(at)internews.ua, (063) 710 13 96

Залиште коментар