Школа цифрової журналістики для журналістів-розслідувачів

До уваги журналістів-розслідувачів усіх видів ЗМІ!

ІРРП спільно з чеським партнером Transitions Оnline за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Чехія оголошує набір на Школу цифрової журналістики.

Мета курсу – допомогти українським журналістам-розслідувачам оволодіти навичками цифрової журналістики, в тому числі роботи з великими масивами даних, збору, аналізу та візуалізації інформації, безпечної роботи онлайн та захисту власної інформації від фішингу, визначення можливих онлайн-загроз та їх уникнення, збереження безпеки персональних акаунтів та гаджетів.

Курс розпочнеться наприкінці серпня та включатиме:

  • – 4-денний модуль із журналістики даних та візуалізації (26-29 вересня 2014 р., Київ),
  • – 3-денний модуль із цифрової безпеки (перша половина листопада 2014 р., Київ),
  • – 3 вебінари, присвячені юридичним аспектам роботи онлайн, з відкритими реєстрами даних, доступу до інформації (кінець серпня, вересень),
  • – 3 вебінари, присвячені засобам візуалізації та інструменту DocumentCloud (жовтень, листопад).

РЕЄСТРАЦІЯ

До участі запрошуються журналісти-розслідувачів із щонайменше дворічним досвідом роботи, котрі зацікавленні у вдосконаленні навичок роботи з цифровими технологіями.

Подати заявку можна до 21 серпня 2014 року.

Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація витрат на проїзд.

Групи учасників тренінгу формуються на конкурсній основі. ІРРП повідомить запрошеним учасникам про участь до 26 серпня 2014 року.

Ваші запитання надсилайте на електронну адресу irrp.org.ua@gmail.com або звертайтесь за номером 067 5472233.

З группою працюватимуть українські та чеські тренери.

Пьотр Кочі. Пьотр займається журналістикою даних у Празі. До червня 2014 року він очолював колектив репортерів та програмістів у проекті журналістики даних Hospodářské noviny. Раніше як журналіст-фрілансер співпрацював з різними чеськими ЗМІ, в тому числі тижневим журналом «Respekt», онлайн виданням, що спеціалізується на нових технологіях, Lupa.cz, Громадським радіо та телебаченням Чехії, працював репортером журналу «Týden», старшим редактором новин газети «Nedělní svět» та редактором у щоденній газеті «Lidové noviny». Навчався журналістиці та медіа у Карловому університеті у Празі та в Університеті Річмонда у Вірджинії (США).

Марсель Шулек, фрілансер та програміст, спеціалізується на візуалізації даних (геолокація та маппінг, D3.js, javascript). До червня 2014 року працював старшим розробник мобільних додатків у щоденній газеті Hospodářské noviny (http://ihned.cz/data). Раніше працював програмістом у стартапах Druidly та Fleveo. Сертифікований пілот. Зараз здобуває магістерськй ступінь з безпеки інформаційних технологій у Чеському технічному університеті.

Олег Хоменок, радник з питань ЗМІ Internews Network, сертифікований медіа-тренер, регіональний координатор міжнародного проекту SCOOP (Данія) з підтримки журналістських розслідувань. Олег є сертифікованим медіа консультантом (BBC World Service Trust, World Bank Institute) та автором кількох підручників з журналістики.

Анатолій Бондаренко, редактор із журналістики даних проекту Texty, спеціалізується на візуалізації даних та дизайні. Раніше був редактором відділу інфографіки журналу Ukrainian Weekly.

Емін Хусейнзаде, фахівець з онлайн медіа та тренер, котрий працював з численними міжнародними організаціями, в тому числі з Transitions Online. Випускник тренінгового курсу цифрової безпеки від Freedom House. Проводив численні тренінги з цифрової безпеки на Казвазі, у Центраьній Азії. Білорусі, Росії. Створив онлайн-курс дистанційного навчання з безпеки роботи в мережі та комп’ютерної безпеки.

Микола Костинян, тренер з нових медіа (з 2012 року) та цифрової безпеки (з 2014 року), редактор розсилки «Цифрова безпека для медійників» (http://bit.ly/DgSec ).

Залиште коментар