Російські журналісти створили незалежну профспілку. НМПУ вітає колег

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) вітає створення Незалежної професійної спілки журналістів у Росії та сподівається на плідну співпрацю. Про створення нового об’єднання журналістів Росії офіс НМПУ листом повідомив Дмитрій Шульгін, секретар московської ініціативної групи “Журналістська солідарність”.

Брак солідарності та взаємопідтримки серед журналістів Росії, особливо за умов жорсткої політики з боку чинної влади, призвів до перетворення багатьох російських ЗМІ на інструменти державної пропаганди. Водночас, незалежні медіа зазнають безпрецедентного тиску та обмежень. Влада Росії заблокувала доступ до незалежних інтернет-ресурсів (Грани.ру, ЕЖ.ру, Каспаров.ру), урізала доступ росіян до телеканалу “Дождь”, намагається контролювати найбільшу у країні соцмережу “ВКонтакте”, пошуковик “Яндекс”.

Все це змусило незалежних журналістів Росії виступити із заявою про ситуацію у професії.

“Потрібно провести демаркацію, відокремити поле журналістики від поля пропаганди та піару, створити автономний простір незалежної журналістики, здатний опиратися політичному і економічному тиску та цензурі”, – йдеться у заяві, яку було оприлюднено у інтернеті 16 червня.

Підписи під заявою поставили журналісти Аркадій Бабченко, Нателла Болтянская, Олександр Гольц, Володимир Кара-Мурза (ст.), Ксенія Ларіна, Максим Матвейченков (Блант), Григорій Пасько, Ольга Пашкова, Галіна Сідорова, Марія Слонім, Лев Рубінштейн, Олександр Риклін, Світлана Солодовник, Віктор Шендерович, Дмитрій Шульгин та Ігор Яковенко.

Журналісти проголосили про створення незалежної професійної спілки, яка захищатиме журналістів та вестиме моніторинг брехні у інформаційному просторі та моніторинг порушень прав журналістів.

Зараз журналісти збирають документи для державної реєстрації, але додають, що працюватимуть навіть якщо їм не вдасться пройти процедуру реєстрації. Вже створено сайт профспілки журналістів Росії: http://zhursol.com/.

Залиште коментар