Ректор Львівської музичної академії бажає залагодити конфлікт з журналістами поза межами суду

Ректор Музичної академії Ігор Пилатюк висловив надію залагодити конфлікт поза межами суду, та не планує доводити справу до судового рішення. Він також зазначив, що вважає неприпустимою заяву свого правозахисника про матеріальне відшкодування. Про це він заявив під час прес-конференції в конференц-залі музичної академії ім. Лисенка.

Попри перемогу Ігоря Пилатюка в обрані ректора музичної академії ім.Лисенка, він вважає, що статті опубліковані в численних ЗМІ завдали удару по його репутації. ” Так мене обрали ректором. Але перемоги бувають різними. Я не лише адміністратор, але й музикант. Здавалось після тої перемоги мала б бути підведена риска, після чого ми б почали новий відлік часу. Але я був змушений виправдовуватись у міністерстві. З багатьма людьми мені було навіть соромно зустрічатись, адже коли ти виправдовуєш думають, що ти справді винуватий”, – зазначив Ігор Пилатюк.

Звертаючись до суду, ректор не має наміру доводити справу до судового рішення чи тим паче матеріального відшкодування за “образу честі та гідності”. Позов він радше вважає закликом до діалогу з своєю опозицією.

“Я останні три роки втратив контакт зі студентами. Коли у них є незадоволення, воно має право бути. Кожен журналіст, кожна людина має право висловити свою думку, але і інша сторона має право на відповідь. Основне прохання до журналістів подати позицію іншої сторони, те що може бути висловлено в інших поглядах, або в якісь мірі спростувати ті тези, які були подані однобічно. Академія не мала шансу подати свою позицію в тій мірі, в якій хотілося б”, – розповів Ігор Пилатюк.

Водночас ректор визнає своєю помилкою те, що він подав до суду попередньо не намагаючись налагодити діалог з журналістами та ЗМІ. “Мені потрібно було кожного разу скликати прес-конференції. Варто було спочатку звернутись до тих видань, до котрих я позиваюсь. Це моя помилка. Тому я не ставлю за ціль виправдовуватись, думаючи що само собою усе має стати на свої місця”, – зазначає Ігор Пилатюк.

Ректор запевнив, що вимагати моральне відшкодування в журналістів він вважає неприпустимим. “Вчора я мав зустріч з своїм адвокатом. Коли я передивився вимоги позовної заяви, я зробив суттєві зауваження. По відношенню до преси не може бути жодних вимог про матеріальне відшкодування”, – запевнив Ігор Пилатюк.

Пізніше він додав, що мова про матеріальне відшкодування може стосуватись лише фізичних осіб, але в тому випадку якщо не буде бажання в людей на консолідацію своїх дій, на відкритий діалог, співпрацю.

2 липня у Галицькому районному суді м. Львова відбулося перше засідання у справі ректора Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Ігоря Пилатюка, який судиться з журналістами низки львівських видань. Підставою для подання позову ректор називає дифамацію (наклеп).

Залиште коментар