Рада ухвалила закон про посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів

Сьогодні, 25 липня, Верховна Рада прийняла законопроект № 4013  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів», внесений народним депутатом (партія УДАР) Валерієм Карпунцовим.

За проект в першому читанні і в цілому проголосувало 232 народні депутати.

Автор законопроекту запропонував включити до Кримінального кодексу низку статей, що передбачають відповідальність за злочини проти журналістів, зокрема, за погрозу чи насильство щодо журналіста, його близьких родичів або членів сім`ї. При цьому, вчинення таких дій працівниками правоохоронних органів чи іншими службовими особами передбачає склад окремого злочину і серйознішу відповідальність (до 14 років позбавлення волі та до 15 років – якщо вчиняються організованою групою). За посягання на життя журналіста або захоплення його як заручника встановлюється відповідальність у вигляді від 8 до 15 років позбавлення волі, а також довічне позбавлення волі у випадку умисного вбивства.

У проекті закону також передбачено встановлення кримінальної відповідальності за умисне знищення або пошкодження майна журналіста (до 5 років позбавлення волі, а якщо такі дії вчиняються загальнонебезпечним способом або спричиняють тяжкі наслідки – до 15 років позбавлення волі).

Залиште коментар