На Одещині міліція затримала журналістів, які досліджували прояви сепаратизму у регіоні

Журналістів одеського телеканалу «Первый городской» Володимира Юр’єва і Дмитра Долматова, які вели 24 липня зйомки в Болградському районі Одеської області, співробітники міліції на чолі з начальником райвідділу Володимиром Бачуром змусили припинити роботу, затримали, обшукали службовий автомобіль і протягом кількох годин «відбирали пояснення» про мету приїзду та зустрічей з мешканцями району.

Керівник знімальної групи Володимир Юр’єв повідомив, що «під час відрядження ми хотіли перевірити, чи відповідає дійсності інформація про напружену ситуацію в Бессарабії, в тому числі про прояви сепаратизму і протидію йому з боку держслужбовців та правоохоронців».

«Однак зустрічі з мешканцями Болграда по суті лише підтвердили небезпечну тенденцію, – зазначив тележурналіст. – Довелося, зокрема, з подивом спостерігати, що над деякими будівлями майорять російські триколори, на транспортних засобах чимало так званих” георгіївських стрічок”. І під час бесіди переконатися, що керівництво райдержадміністрації не занепокоєне вивішуванням російських прапорів, тут це не вважають правопорушенням», – зазначив журналіст.

На думку Володимира Юр’єва, прибуття одеської знімальної групи та записи інтерв’ю з болградцями викликало, чиєсь невдоволення. «За нами було організовано стеження – силами співробітників охоронної фірми та міліції. Зрештою, зйомки зірвали під приводом пошуку закладеного в автомобілі вибухового пристрою, причому не залучаючи фахівців-вибухотехніків. У підсумку бомбу, звісно, не виявили, але порадили нам покинути Болград», – заявив журналіст.

В Одеському обласному управлінні МВС зрив роботи знімальної групи виправдали і коментарі «Укрінформу» «складною оперативною ситуацією в Бессарабії». За словами начальника ЦГЗ ГУ МВС в Одеській області Володимира Шаблієнка, «оскільки в РВВС надійшла інформація про вибухівку в автомобілі журналістів, міліція відреагувала негайно і за повною програмою».

Нагадаємо, 11 червня в Одесі на пляжі «Отрада» стався напад на знімальну групу телеканалу «Первый городской» під час зйомок розслідування про платні закриті пляжі. Журналісти написали заяви до міліції та передали відеоматеріали.

Залиште коментар