Загинув ще один російський журналіст у Донецькій області

У ніч на 30 червня в Донецькій області загинув оператор “Первого канала” Анатолій Клян, повідомляє сайт каналу.

За цією інформацією, він перебував поряд з однією з українських військових частин, куди приїхала робити репортаж знімальна група. Вже на місці – несподівано – з боку військових пролунали постріли.

Анатолій Клян отримав смертельне поранення в живіт. Йому було 68 років, 40 із яких він працював у новинах “Первого канала”.

Як повідомляє “Первый канал”, на зйомки оператор вирушив разом з кореспондентом і звукооператором. Поїздку організувала прес-служба Донецької Народної Республіки. Як заявили в прес-службі, “матері солдатів планували зустрітися з синами і забрати їх додому”. “Первый канал” знімав такі історії вже кілька днів.

Інтерв’ю однієї з матерів – останній відзнятий оператором матеріал. На кадрах, зроблених іншим оператором, зафіксовано, як журналісти, серед яких був Анатолій Клян, залишають небезпечний район. За даними “Первого канала”, вони встигли забігти в автобус і від’їхати метрів на 500. На зупинці люди вийшли на вулицю, хтось запалив цигарку. У цей момент у небі з`явилася сигнальна ракета, й по журналістах нібито відкрили вогонь з автоматів.

Один із кореспондентів побачив у небі сигнальну ракету і сказав “знімай”. Анатолій Клян натиснув на кнопку запису, і в цей момент у нього влучила куля. Втрачаючи свідомість, він продовжував знімати. А коли його несли, щоби надати медичну допомогу, оператор повторював: “Камера, камера”.

Поряд зі знімальною групою «Первого канала» перебували репортери телеканалів LifeNews і РЕН-ТВ. Як повідомляє «Первый канал», вони не постраждали.

За фактом загибелі Анатолія Кляна Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу за статтею 356 КК РФ. Про це ЗМІ повідомив офіційний представник відомства Володимир Маркін.

Залиште коментар