Микола Костинян запустив розсилку для журналістів про кібербезпеку

Медіатренер та журналіст Микола Костинян започаткував розсилку «Цифрова безпека для медійників». Проект має на меті підвищити обізнаність журналістів у питаннях кібербезпеки.

Засновник розсилки пояснив, що створив її для медійників із просвітницькою метою. За його словами, однією із найбільших проблем українських журналістів (а також активістів та публічних осіб) є ставлення до цифрової безпеки.

«Ми не сприймаємо загрози серйозно, ми не переймаємося проблемою, ми нехтуємо навіть тими заходами безпеки, про які чудово знаємо і якими чудово вміємо користуватися, – розповів Микола Костинян. – Якщо ми задумаємося, усвідомимо, зрозуміємо, “прозріємо” – це буде навіть не 50% успіху, а значно більше».

Ідея розсилки, за словами медіаексперта, полягає в тому, аби розповісти саме про справжні випадки, що трапилися із реальними українськими організаціями.

«Кожен може переконатися, що це не десь там у Індії чи в Китаї щось таке відбувається – а ось тут, зовсім поряд, із людьми, яких ми знаємо. А, значить, ми теж не застраховані. Значить, треба щось робити», – пояснює Микола Костинян.

Окрім конкретних кейсів, до розсилки додаються короткі поради, як уникнути негараздів.

Наразі експерт підготував випуски про отримання доступу до сайту третіми особами, злам поштової скриньки, а також про втрату ноутбука. Їх можна переглянути в постійно діючому архіві проекту за цим посиланням. Надалі автор планує розповісти про питання приватності, шифрування, паролі, програмне забезпечення та ін.

Ініціатором та єдиним автором цього безстрокового проекту є Микола Костинян. Однак він сподівається, що до нього долучаться й інші експерти, які ділитимуться випадками зі своєї практики, пропонуватимуть власні теми.

Підписатися на розсилку можна тут.

Залиште коментар