МФЖ: Утримання Агаркова у Росії – непропорційне покарання

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) закликали російську владу забезпечити негайне звільнення українського журналіста Євгена Агаркова у зв’язку із тривалим та непропорційним періодом утримання його під вартою.

За інформацією організацій- членів МФЖ в Україні – Національної спілки журналістів України (НСЖУ) і Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), Агарков, який є журналістом програми «Спецкор», що виходить у ефір на українському телеканалі «2+2», був заарештований представниками російської іміграційної служби у Воронежі (південний захід Росії), минулої п’ятниці, 18 липня через відсутність акредитації при МЗС РФ.

Агарков, як повідомляється, поїхав у Воронеж, щоб висвітлювати історію української льотчиці Надії Савченко, яку звинувачують у смерті російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина.

Адміністративний суд визнав Агаркова винним у «нелегальній роботі в якості журналіста» і засудив його до висилки з Росії та заборонив в’їзд до країни на 5 років. Журналісту також призначили штраф у розмірі 2000 рублів (40 євро).

Суд заявив, що рішення про висилку Агаркова набуде чинності 28 липня, а доцього часу він повинен бути затриманий. Його направили до міграційного ізолятора за 160 кілометрів від міста Воронежа, де він досі перебуває в одиночному ув’язненні.

«Рішення російської влади утримувати Євгена Агаркова в одиночній камері протягом такого тривалого періоду є непропорційним», – сказав президент МФЖ Джім Бумела. «Його єдина помилка полягала в недотриманні окремих норм адміністративного кодексу Росії, і навряд чи такі дії мають призводити до такого значного покарання».

«Цей журналіст не є вчинював кримінального правопорушення, і ми закликаємо російську владу звільнити його негайно, щоб він міг повернутися додому до своєї сім’ї, друзів і колег», – зазначає Джим Бумела.

Залиште коментар