Комітет захисту журналістів закликає проросійських сепаратистів на сході України припинити залякування медійників

Проросійські сепаратисти на сході України мають припинити залякування та перешкоджання журналістам, які висвітлюють падіння літака Malaysia Airlines. Про це заявив Комітет захисту журналістів.

Організація зазначає, що з п’ятниці озброєні сепаратисти із самопроголошеної ДНР на короткий час затримали та залякували щонайменше 10 міжнародних кореспондентів.

Серед затриманих – журналісти BBC, шведської газети Dagens Nyheter, американського веб-сайту The Daily Beast, журналу Time, голландської телекомпанії Nieuwsuur та контрольованого Кремлем каналу Russia Today. Усіх журналістів звільнили через кілька годин. Дехто із них потім описував, як сепаратисти їм погрожували, змушували видаляти фотографії. Один із бойовиків сказав кореспондентці Анні Немцовій, що їм наказали захоплювати кожного журналіста, який прийде у морг.

Журналісти у Києві розповіли КЗЖ, що сепаратисти перешкоджають українським журналістам у доступі до регіону, включно із місцем катастрофи. За словами медійників, українцям бойовики висувають сильніші заборони, ніж іноземним кореспондентам. Місцеві журналісти кажуть, що сепаратисти дозволяють їм висвітлювати конфлікт лише за акредитацією самопроголошеного Міністерства інформації ДНР. Однак українським кореспондентам, на відміну від міжнародних, таких дозволів не дають, а інколи і затримують їх.

«Це міжнародна трагедія, яку мають право висвітлювати медіа з усіх країн, – сказала координатор КЗЖ у Європі та Центральній Азії Ніна Огнянова. – Ми закликаємо тих, хто контролює рятувальну операцію, дозволити пресі безперешкодно виконувати свою роботу».

Як свідчить дослідження CPJ, умови свободи преси в Україні останніми місяцями постійно погіршуються, особливо у нестабільних східних регіонах. Від лютого щонайменше 6 журналістів та медіапрацівників були вбиті. Багато інших, включно із міжнародними кореспондентами, стали жертвами численних нападів та затримань.

Залиште коментар