ІМІ зафіксував 249 нападів на журналістів за перше півріччя

За перше півріччя 2014 в Україні сталося 249 випадків побиттів та нападів на представників ЗМІ, 6 журналістів загинуло, 55 побували в заручниках або незаконно утримувались в Криму та на сході України. Такими є дані щомісячного дослідження Барометр свободи слова, який веде Інститут масової інформації.

Крім того, ІМІ зафіксував 101 факт перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 113 випадків цензури.

Для порівняння, за весь 2013 рік було зафіксовано 97 побиттів (у 2,5 рази менше ніж за перше півріччя 2014-го), 129 перешкоджань та 62 факти цензури.

Експерти ІМІ за ці 6 місяців також зафіксували 50 випадків погроз та залякувань журналістів, а також викрадення або незаконне утримання 55-ти журналістів (у Криму та на сході України).

Щонайменше 24 журналісти через тиск і погрози були змушені покинути домівки та переїхати з сім’ями в безпечніше місце проживання. Хоча, за даними ІМІ, таких випадків є більше, але оскільки вони не стали публічними, то не увійшли до моніторингу.

Вперше за останні роки зафіксовано загибель журналістів під час виконання професійних обов’язків. Зокрема, з початку року загинуло шестеро працівників ЗМІ, серед яких журналіст газети «Вести» В’ячеслав Веремій, італійський фоторепортер Андреа Роккелі та його перекладач росіянин Андрій Міронов, кореспондент ВГТРК (Росія) Ігор Корнелюк та відеоінженер ВГТРК (Росія) Антон Волошин, а також оператор «Первого канала» (Росія) Анатолій Клян.

Детальніше з усіма фактами, зафіксованими у Барометрі свободи слова, можна ознайомитись на сайті ІМІ.

Про методологію можна прочитати тут.

Залиште коментар