Україна звернулася до міжнародних організацій за підтримкою в інформаційній війні з Росією

Український парламент звернувся до міжнародних журналістських організацій із закликом протидіяти інформаційним провокаціям і неперевіреним даним, які поширюються через російські ЗМІ.

Про це йдеться у постанові № 4026а «Про звернення Верховної Ради України до Міжнародної Федерації Журналістів, Європейської Федерації Журналістів, Асоціації Європейських Журналістів, міжнародної організації “Репортери без кордонів”, Міжнародного олімпійського комітету щодо інформаційно-психологічної агресії, що здійснюється засобами масової інформації Російської Федерації проти України». За постанову 17 червня проголосували 233 народних депутати.

У зверненні парламент просить перелічені вище організації «звернутися з закликами до російських журналістів про дотримання правил журналістської етики та професії, а також рекомендувати представникам засобів масової інформації подавати достовірну, об’єктивну та перевірену інформацію».

Верховна Рада також звертається до Міжнародного олімпійського комітету щодо оцінки висловів та повідомлень російських засобів масової інформації про українську біатлоністку, чемпіонку Олімпійських ігор в Сочі, чемпіонку світу з біатлону Олену Підгрушну, які дискредитують олімпійський рух.

Відповідно до постанови, український парламент закликав міжнародну спільноту «продемонструвати солідарність з Українським народом у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності».

У пояснювальній записці до постанови зазначається, що починаючи з кінця лютого такі видання як «Известия», «Російська газета», «Московський комсомолець», «Коммерсантъ», «Погляд», «АиФ» а також інформаційні агентства «РИА Новости» , «ИТАР-ТАСС», «Росбалт» передруковували неперевірені новини й створювали неправдиві повідомлення.

Залиште коментар