Світові кінематографісти закликали звільнити режисера Сенцова

Провідні світові режисери закликали президента Росії Володимира Путіна та інших представників російської влади гарантувати затриманому у Криму українському режисеру Олегу Сенцову безпеку, висунути йому чіткі обвинувачення або звільнити. Про це йдеться у зверненні митців, оприлюдненого на сайті Ради Європейської кіноакадемії.

Серед підписантів звернення – Вім Вендерс, Педро Альмодовар, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда та інші режисери, продюсери і актори.

“Ми, його європейські колеги, глибоко стурбовані і не можемо не хвилюватися за його долю та його майбутнє”, – зазначено у зверненні.

Його автори закликали російську владу гарантувати Олегові Сенцову безпеку, висунути йому чіткі обвинувачення або звільнити, а також провести прозоре розслідування.

Олег Сенцов опинився у числі людей, яких російська ФСБ затримала за звинуваченнями у підготовці диверсійно-терористичних актів у Криму. Сам режисер, а також його оточення заперечують ті звинувачення.

Наприкінці травня в українському МЗС заявили, що режисер перебуває у слідчому ізоляторі у Москві.

Нагадаємо, вночі 11 травня співробітники ФСБ в Сімферополі затримали кінорежисера та активіста Автомайдану Олега Сенцова. Він востаннє вийшов на зв’язок в чотири ранку, написав, що затриманий, з тих пір його телефон був недоступний.

ФСБ інкримінує режисерові організацію невідомого теракту.

МЗС України вимагає від Росії негайного звільнення режисера, а також припинення порушення прав громадян України в Криму.

Згодом стало відомо, що Сенцов знаходиться в московському слідчому ізоляторі.

30 травня ФСБ Росії оголосила затриманого у Криму українського режисера Олега Сенцова “членом диверсійно-терористичної групи “Правого сектора”. Сенцова зинувачують у підготовці диверсійно-терористичних актів у містах Сімферополь, Ялта і Севастополь, а в подальшому знищення низки об’єктів життєдіяльності, залізничних мостів, ліній електропередач.

Українська сторона неодноразово вимагала від Росії звільнити режисера.

Залиште коментар