Представництво ЄС підготувало спростування найпоширеніших міфів про ЄС та Україну

Представництво ЄС Україні підготувало оновлену й доповнену версію спростування найбільш поширених міфів про Європейський Союз та Україну.

«Наша мета – подолати неправдиві факти про події в Україні та співпрацю з ЄС, які з’являються у ЗМІ. Українське суспільство має мати об’єктивну та актуальну інформацію», – заявляють у Представництві ЄС.

Посилаючись на законодавчі норми та оперуючи фактами, автори документу спростовують такі неправдиві припущення про Україну: «Європейський Союз та Захід відповідальні за дестабілізацію України»; «Український уряд не виконав Женевську угоду»; «(Так званий) референдум у Криму  був легітимним»; «Головна небезпека для України – екстремісти»; «Влада в Києві була незаконно захоплена, в результаті перевороту, який підтримував Захід, а угода 21 лютого не була виконана»; «Український уряд та владні структури нелегітимні або непредставницькі»; «Рада контролюється екстремістами»; «Етнічні росіяни в Україні знаходяться під загрозою».

Окрім спростування цих, більш загальних припущень, Представництво ЄС обґрунтовує безпідставність численних міфів щодо Угоди про асоціацію з ЄС, Поглиблену та всеохопну зону вільної торгівлі, а також про програму Східного партнерства.

Експерти аргументовано заперечують, зокрема, такі твердження: «Східне Партнерство та Угода про асоціацію змушує Україну обирати між Сходом та Заходом»; «Якби ЄС порадився з Росією з приводу Східного партнерства або Угоди про асоціацію, то ми б могли уникнути цієї кризи»; «Угода про асоціацію з ЄС може одразу призвести до економічних ускладнень»; «Якщо Угода буде підписана, традиційний експорт України до Росії, а також співпраця з російськими компаніями, зазнає втрат через запровадження Україною європейських стандартів»; «Угода приведе до напливу товарів ЄС на ринки України. Українські виробники не зможуть з ними конкурувати та будуть змушені піти з бізнесу»; «Угода про асоціацію змушує Україну дозволити одностатеві шлюби».

До багатьох пунктів документу подані посилання на додаткові матеріали із зазначеної теми. Прочитати аналіз міфів повністю можна тут: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/myths_aa3_uk.pdf

Залиште коментар