Психологічний семінар у Києві для журналістів – 20 червня 2014 року, п’ятниця, 16.00

Повідомляємо, що у м. Києві семінар відбудеться 20 червня, у п’ятницю. Початок – о 16.00.
Семінар буде проводитися у приміщенні Національної спілки журналістів України за адресою: вул. Хрещатик, 27 а, 2 поверх, прес-центр. 

***

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України у рамках роботи об’єднаного «Центру допомоги журналістам» оголошують про набір учасників на серію семінарів «Журналісти в кризових ситуаціях: як впоратися з психічною травмою та залишитися в професії».

Попередньо планується, що одноденні семінари відбуватимуться щосуботи у Запоріжжі, Черкасах, Одесі, Дніпропетровську, Харкові та у Києві впродовж 2-ої половини червня та у липні. Про місце та час проведення семінарів у кожному з міст учасників буде повідомлено додатково.

Запрошуємо бажаючих заповнити на надіслати реєстраційні форми (додаються).

Під час участі у роботі семінарах учасники дізнаються про наступне:

що таке психічна травма і як вона діє; чи є шляхи її подолання; як можна організувати допомогу собі та іншим в кризовій ситуації; як взаємодіють особистий конфлікт і травма; чому виникає неможливість звертатися за допомогою та наскільки можливо говорити і писати про страх і почуття вини.

Під час семінару будуть підніматися питання: журналіст як людина професії і журналіст як особистість. Професія журналіста як допомагаюча професія – можливий етичний вибір. Система психологічної підтримки і допомоги, організація роботи журналіста. Техніка психологічної безпеки на журналістському виробництві.

Учасники отримають знання щодо застосування деяких технік допомоги (де брифінг, BASIC PH)

Також учасники зможуть взяти участь у груповій терапії і переконатися на висланому досвіді, що подолання психічної травми можливе в групі.

Реєстраційну форму потрібно надіслати електронною поштою на адресу: sekretar@profspilka.org.ua Додаткову інформацію можна отримати за тел. 050 356 57 58

Журналісти, працюючи у гарячих точках, під час висвітлення громадських протестів – є більш уразливими, ніж самі учасники подій.

Фізичні напади, розправи, арешти та обстріли можуть призвести до серйозних психічних травм журналістів, які перебувають під дією стресу. Стан журналістів, які стали свідками кривавих сутичок, погіршується вдома, куди вони повертаються після роботи. На думку психологів – це є ознакою розвитку психічної травми через часте невміння журналістів самостійно справитись з ситуацією.

Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли журналістам доводиться працювати в умовах постійного стресу. Перебуваючи в травматичній ситуації і будучи постійно включеними в епіцентр подій, журналісти емоційно втомлюються, емоційно виснажуються і не завжди можуть продовжувати виконувати професійно свої обов’язки.

Неочікуване для нас виникнення таких кризових ситуацій в країні показало непідготовленість журналістів та редакцій до роботи в таких умовах. Часто ми говоримо про вирішення питань та допомогу при фізичних травмах, однак забуваємо про наявність психічної травматизації.

Сподіваємося, що запропоновані семінари допоможуть журналістам навчитися виходити із травматичних ситуацій.

Залиште коментар