НСЖУ та НМПУ провели тренінг у Львові з безпеки журналістської роботи

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України в межах роботи об’єднаного Центру допомоги журналістам 13 червня у Львові навчали основам діяльності працівників ЗМІ у місцях підвищеного ризику.

У тренінгу взяло участь 20 журналістів зі Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей. Серед них – працівники друкованих та електронних ЗМІ, інтернет-видань, фотокореспонденти та стрімери.

Тренери – Юка Гаврилова та Еміне Зіятдінова – мають значний досвід роботи в екстремальних умовах та пройшли відповідну підготовку у фахівців з безпеки Міжнародної федерації журналістів.

Впродовж заходу журналісти дізналися більше про планування відряджень до зон небезпеки, принципи роботи на громадських заворушеннях і повстаннях, способи захисту від можливих балістичних загроз та взаємодію з правоохоронними органами. Під час практичної частини репортери відпрацьовували прийоми пересування небезпечними ділянками, вміння залишитися неушкодженими від пострілів і зберегти професійну апаратуру.

Нагадаємо, подібні тренінги вже відбулися у Херсоні (24 травня), Києві (4 червня), Рівному (10 червня), Вінниці (11 червня), надалі заплановано організувати заходи і в інших містах України.

Тренінг провели у межах роботи об’єднаного Центру допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ, який працює за підтримки Міжнародної федерації журналістів, Польської асоціації журналістів та інших організацій-партнерів.

Мета Центру – надавати журналістам комплексну підтримку, допомогу та захист, спрямовані на відновлення порушених прав та запобігання безкарності, а також – підвищити рівень безпеки журналістської професії, попереджати виникнення порушень прав журналістів та заохочувати працівників ЗМІ дотримуватися високих професійних та етичних стандартів журналістської професії, підтримувати професійну солідарність, принципи свободи слова та свободи преси.

Залиште коментар