Міжнародні журналістські організації: Україна залишається надзвичайно небезпечною для журналістів

Україна залишається надзвичайно небезпечною країною для журналістів. Про це йдеться заяві Міжнародної федерації журналістів і Європейської федерації журналістів з приводу загибелі російського журналіста Ігоря Корнелюка під Луганськом.

“Ми закликаємо президента України негайно розслідувати цей інцидент і звертаємося до всіх ворогуючих сторін, щоб вони уникали безладних нападів, які призводять до травмування або загибелі цивільних людей, у тому числі журналістів”, – заявив президент Міжнародної федерації журналістів Джим Бумела.

Він зазначив, що трагічна загибель журналіста “ще раз передає небезпечну ситуацію, яка існує в Україні, і триваючу зневагу до свободи і прав медіа, а насправді до людського життя, з боку усіх сторін у цьому конфлікті”.

У заяві також згадують про загибель українського журналіста В’ячеслава Веремія, якого у лютому застрелили в ході протистояння у центрі Києва, і про італійського журналіста Андреа Рокеллі та його російського колеги Андрія Миронов, яких вбили у Слов’янську.

Окрім того, автори заяви закликали журналістів робити усе необхідне для власної безпеки.

Нагадаємо, кореспондент Всеросійської держтелерадіокомпанії Ігор Корнелюк помер 17 червня від отриманих під Луганськом поранень в лікарні міста. У прес-центріАТО заявляють, що загиблий російський журналіст працював у зоні бойовиків без акредитації й засобів захисту.

Також у ВГТРК підтвердили загибель під Луганськом другого члена знімальної групи “Вестей” Антона Волошина.

Президент України Петро Порошенко доручив провести розслідування обставин загибелі російського кореспондента ВДТРК Ігоря Корнелюка поблизу Луганська.

Залиште коментар