Комітет захисту журналістів засуджує затримання журналістів у Донецьку і Криму

Щонайменше п’ять журналістів у Криму та материковій Україні були затримані 2 червня проросійськими сепаратистами. Двоє з них досі в неволі, відповідно до новинних повідомлень.

Комітет захисту журналістів засуджує затримання і закликає усі сторони конфлікту в Україні дозволити журналістам виконувати професійні обов’язки без страху і тиску.

“Самооборона” Криму викрала і побила журналіста Сімферопольського центру журналістських розслідувань Сергія Мокрушина та його колегу, продюсера Владлена Мельникова. Їх вивели зі “штабу самооборони”, посадили в автомобіль і привезли до райвідділу міліції. “Самооборонівці” повідомили, що журналісти затримані у зв’язку з хуліганськими діями.

Того ж дня у Донецьку група озброєних чоловіків у камуфляжі напала на офіси регіональних газет «Донбас» та «Вечірній Донецьк», що розташовані в одній будівлі. Нападники не дали працівникам видань покинути приміщення чи скористатися телефоном. Потім вони затримали трьох редакторів і повезли у невідомому напрямку.

Шеф-редактор газети «Донбас» та голова регіональної спілки журналістів Олександр Бриж, його заступник Андрій Кривцун та шеф-редактор «Вечірнього Донецька» Леонід Лапа перебували в полоні кілька годин. Викрадачі звинувачували їх у некоректному висвітленні подій та вимагали, щоб вони змінили редакційну політику.

Як потім розповів у інтерв’ю виданню «Остров» Андрій Кривцун редактори обговорювали із сепаратистами їхні умови, побоюючись розплати.

«Ми закликаємо владу Криму відпустити Сергія Мокрушина та Владлена Мальникова, – зазначає представник Комітету захисту журналістів Музаффар Сулейманов. – Всі сторони, втягнуті у кризу в Україні та Криму, повинні поважати право медіа на висвітлення новин незалежно та без страху бути покараним».

Комітет також повідомляє, що чотири українські телеканали (ICTV, СТБ, Інтер та Ірта) були вимкнені у Луганську у п’ятницю і закликає до негального відновлення роботи цих мовників.

«Люди у регіоні заслуговують на те, щоб мати доступ до багатьох новиних ресурсів та точок зору у такий критичний час», – сказав Музаффар Сулейманов.

Останніми місяцями клімат у сфері свободи преси в Україні погіршився. Організація підсумовує, що відбуваються напади на місцевих та міжнародних репортерів, вилучення обладнання у журналістів, перешкоджання передачі телевізійного сигналу з обох боків. Щонайменше троє журналістів були убиті під час висвітлення кризи в Україні. Як місцеві, так і міжнародні журналісти ризикують потрапити в полон до озброєних сепаратистів.

Залиште коментар