Білоруські журналісти закликають промоніторити висвітлення російсько-українського конфлікту

Білоруська асоціація журналістів у своєму зверненні до Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, Асоціації європейських журналістів та Європейського союзу мовників наголошує на необхідності невідкладно провести  моніторинг висвітлення російсько-українського конфлікту .

Білоруські журналісти зазначають, що в російсько-українському конфлікті мають місце обурливі факти фальсифікації дійсності і маніпулювання громадською думкою: «Деякі російські журналісти відкрито визнають, що вказівки щодо викривлення фактів надходять від їхнього керівництва з Москви. Проти участі у пропагандистській агресії виступили і деякі журналісти у Росії, про що свідчить ініціатива створення там незалежної профспілки».

На думку асоціації, резонанс від цієї інформаційної війни давно перейшов межі конфлікту двох країн і безпосередньо впливає на свідомість людей у сусідніх країнах, в тому числі і Білорусії.

Саме тому Білоруська асоціація журналістів закликає Міжнародну та Європейську федерації журналістів, Асоціацію європейських журналістів, Європейський союз мовників, інші професійні організації невідкладно провести моніторинг висвітлення російсько-українського конфлікту, оцінити дотримання принципів журналістської етики, послідовно домагатися збереження стандартів професії, щоб зупинити нахабне використання ЗМІ політиками в інформаційних війнах.

«Якщо не зробити цього своєчасно, наслідки розмивання стандартів журналістики відчують на собі люди у всьому світі», – наголошується у зверненні.

Залиште коментар