Анонс: 6 червня Незалежна медіа-профспілка презентуватиме опитування щодо порушень прав журналістів

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) провела анонімне опитування 13-и провідних експертів у сфері медіа щодо осіб, які порушували права журналістів в Україні у червні 2013 – червні 2014 роках. Опитування присвячене Дню журналіста, що відзначається 6 червня.

НМПУ звернулася до експертів з проханням дати оцінку діям чи бездіяльності осіб, які підозрюються у порушенні прав журналістів. Перелік ймовірних порушників було складено робочою групою НМПУ за результатами моніторингу порушень прав журналістів в Україні. Експерти також мали змогу додавати у цей перелік інших осіб, яких вони вважають причетними до нападів, побиття, залякування, тиску на працівників ЗМІ, тощо.

Експерти оцінювали кожну особу за 10-бальною шкалою, де 1 бал – людина не порушувала прав журналістів, 10 – грубо порушувала права журналістів. Голосування у формі анкетування тривало з 26 травня по 1 червня 2014 року включно. У опитуванні взяли участь 13 експертів з Києва, Рівного, Чернівців, Луцька, Херсона та Севастополя.

Результати опитування є оціночним судженням у розумінні ст.30 Закону України “Про інформацію”.

Опитування було організовано робочою групою НМПУ у складі: Андрій Яніцький, Оксана Винничук, Тетяна Якубович. Результати опитування будуть оприлюднені у вигляді прес-релізу, а також на сайті профспілки nmpu.org.ua 6 червня.

Залиште коментар