Захист журналістів має стати головною темою для Ради Європи цього року

Таку позицію висловив голова Асоціації європейських журналістів Вільям Хорслі після інформації про ситуацію в Україні за період грудень 2013 – лютий 2014 рр.

Про ситуацію в нашій державі доповіла представник України, заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Лариса Мудрак на засіданні Керівного Комітету Ради Європи під час обговорення нових форм захисту журналістів. «Надзвичайно важливо після розслідування всіх випадків загибелі журналістів, їх викрадення та катувань, перешкоджання їхній діяльності представити ці результати широкій світовій громадськості. Як для засвоєння уроків, так і для висновків. Водночас важливо терміново запровадити на європейському рівні нові ефективні інструменти захисту журналістів, особливо під час кризових ситуацій, механізми упередження, запобігання насильства проти них та швидкого реагування», – зазначила Лариса Мудрак у своєму виступі.

Нині працює Міжнародна консультативна група (International Advisory Panel), створена Радою Європи, із розслідування випадків насильства під час подій листопада 2013 – лютого 2014 рр. в Україні. Група має врахувати у своїх висновках матеріали Генеральної прокуратури України та недержавних організацій. Результати будуть представлені восени Генеральному секретарю Ради Європи та український владі, а також широкому світовому загалу.

Європейські експерти зазначили, що було вкрай недостатньо  вжито заходів для посилення захисту журналістів після драматичних подій у Сербії (90-ті роки), коли гинули журналісти, а населення зазнавало значного впливу інформаційної пропаганди. Тому ситуація з Україною має бути великим уроком  для європейських держав.

Експерти наголошують на відповідальності національного законодавства й національного регулювання в питаннях підвищення ефективності захисту журналістів.

Залиште коментар