Всі журналісти, яких незаконно утримують в Україні – мають бути звільнені

Міжнародна федерація журналістів ( МФЖ ) і Європейська федерація журналістів ( ЄФЖ ) заявляють, що всі затримані в Україні журналісти – негайно мають бути звільнені. Це є реакцією на повідомлення, що ряд журналістів на сході країни зникли безвісти або утримуються як заручники.

Українські філії МФЖ та ЄФЖ – Незалежна медіа-профспілка України та Національна спілка журналістів України зазначають, що в останні тижні ситуація, особливо на сході, стає «все більш складною та небезпечною для працівників ЗМІ», багато журналістів затримані представниками проросійських сепаратистських угруповань.

Серед затриманих – американський журналіст Саймон Островський з Vice News, якого утримували сепаратисти у місті Слов’янськ (звільнили ввечері 24 квітня); український фотокореспондент Євген Гапич, який перебував у відрядженні від газети «Репортер», і про нього не було новин з моменту, як він розмовляв з дружиною у вівторок вранці; Сергій Лефтер, український кореспондент варшавського Фонду «Відкритий діалог», який також пропав безвісти минулого тижня.

«Ми надзвичайно стурбовані тим, що продовжують надходити повідомлення про залякування, напади та викрадення журналістів у східному регіоні України, і ми вимагаємо, щоб будь-які угруповання, які утримують журналістів – негайно їх звільнили», – наголошує президент МФЖ Джим Бумела.

«Такі напади на місцевих та іноземних журналістів – чітко спрямовані на те, щоб залякати та вдарити по професії представників медіа-спільноти, і подібні речі вже не можна більше терпіти. Ми закликаємо всі сторони, які залучені у кризову ситуацію в Україні, зробити все можливе для забезпечення дотримання прав та свобод журналістів в Україні».

МФЖ / ЄФЖ ще раз звертаються із закликом до журналістів, які висвітлюють події в Україні: будьте зараз постійно пильними, будьте готові застосовувати всі необхідні заходи безпеки, як викладені у «Посібнику з безпеки» МФЖ Media Safety Guidelines.

Українські організації – члени МФЖ та ЄФЖ надали дані про зарубіжних та місцевих журналістів, яких затримано:

16 квітня – у м. Слов’янську поблизу Донецька зник Сергій Лефтер – кореспондент варшавського Фонду «Відкритий діалог»,

20 квітня – журналістка та громадська активістка Ірма Крат була викрадена сепаратистами.

21 квітня – двох іноземних журналістів з Італії, Поля Гого та Косімо Аттанасіо, а також білоруського журналіста Дмитра Галка з газети «Новий час» – сепаратисти затримали у Слов’янську, але згодом звільнили.

22 квітня – зник фотокореспондент Євген Гапич, про якого не було чути з моменту, як він розмовляв з дружиною у вівторок вранці з Горлівки; Гапич поїхав у відрядження від газети «Репортер», і, як каже його дружина, використав під час розмови кодове слово для підтвердження небезпеки, і перестав відповідати на телефонні дзвінки.

22 квітня – американський журналіст видання Vice News Саймон Островський був затриманий сепаратистами у м. Слов’янськ. З ним також був британський оператор Фредерік Пекстон.

Залиште коментар