МФЖ вимагає поважати журналістів, незважаючи на ескалацію насильства в Україні

Міжнародна федерація журналістів ( МФЖ ) та Європейська федерація журналістів ( ЄФЖ ) випустили оновлене звернення до сторін, які є учасниками безладів в Україні, щодо необхідності поважати права і свободи журналістів, які висвітлюють ці події.

Це звернення є реакцією на повідомлення ЗМІ про те, що багато російських журналістів не змогли в’їхати в Україну, що місцеві та зарубіжні журналісти зазнають переслідувань, насильства, затримуються, їх професійне обладнання вилучається, мали місце напади на редакції та відбувалися відключення сигналів для мовлення.

Такі інциденти відбулися на тлі зростання напруги в Україні, коли проросійські активісти захоплювали будівлі у більшості східноукраїнських міст.

За повідомленнями ЗМІ, понад 20 журналістам та знімальним групам із понад десятка російських медіа було відмовлено у в’їзді в країну за останні дні. Журналісти із переформатованих РИА Новости, телеканалів Росія та Росія Сьогодні, видань Комерсант і журналу Forbes-Росія не були пропущені на кордоні. І повідомленнях стверджується, що співробітники української прикордонної служби зазначали, що наче б то журналісти не мають достатньо коштів для в’їзду в країну.

У суботу знімальна група BBC TV у місті Слов’янську зазнала погроз від про-російських активістів, що їх обладнання розіб’ють, а на місцевого журналіста та ж група напала. Днями у східноукраїнському місті Горлівка невідомі у масках напали на британського фотожурналіста Фредеріка Пекстона, який працює для незалежного новинного сайту “Чесні новини» (Vice News) та конфіскували його професійне обладнання.

У минулу суботу журналісти з українського онлайн-мовника «Громадське телебачення», а також колеги із російського новинного сайту Lenta.ru були ненадовго затримані невідомими озброєними людьми, які не допустили їх до висвітлення подій у Слов’янську. Журналісти намагалися подати заяву про затримання озброєними людьми в місцеве відділення міліції.

Окрім того, повідомлялося, що щонайменше семеро людей в масках проникнули до спільного офісу місцевого незалежного новинного сайту та газети «кримінальний експрес» у Горлівціз метою общуку. Головного редактора веб-сайту Горлівка – Олександра Бєлінського затримали.

Подібні інциденти відбуваються на тлі повідомлень, що київська влада прагне відключити трансляцію російських телеканалів, а також – інформації про те, що близько 50% провайдерів відключили трансляцію зарубіжних каналів.

“Ми як і раніше надзвичайно стурбовані продовженням агресії та насильства щодо журналістів та медіа, які висвітлюють події в Україні”, – зазначив президент МФЖ Джим Бумела. “Ми рішуче засуджуємо ці кричущі та приховані спроби підірвати свободу ЗМІ».

“Ми вимагаємо, щоб всі угруповання, які беруть участь у триваючих заворушеннях – поважали права журналістів та медіа, свободу їх пересування та можливість висвітлювати події по всій країні. Подібні зловживання щодо працівників ЗМІ потрібно негайно зупинити в Україні”.

Залиште коментар