ГПУ відкрила справу за фактом викрадення американського журналіста

За фактом викрадення в Слов’янську журналіста Саймона Островського та Ірми Крат відкрито два кримінальні провадження.

Про це повідомили у Генеральній прокуратурі, передає Інтерфакс-Україна.

Провадження почато за ч. 1 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

Провадження відкрив слідчий відділ Слов’янського міського відділу Головного управління МВС України в Донецькій області, а процесуальне керівництво здійснює Слов’янська міжрайонна прокуратура.

Триває досудове слідство.

Також прокуратура Центрально-міського району м. Горлівки контролює досудове розслідування в кримінальному провадженні за п. 1 ч. 2 ст. 115 КК (умисне вбивство двох або більше осіб) за фактом безвісного зникнення волонтерів ГО “Телекритика” – братів Гапич.

“Встановлено, що вони 21.04.14 на автомобілі Nissan X-trail виїхали з міста Суми до Горлівки у приватних справах та з 22.04.14 на зв’язок не виходять, а їх місцезнаходження невідоме, мобільні телефони не відповідають. Триває досудове слідство”, – йдеться в повідомленні.

За даними Генпрокуратури, 16 квітня в Слов’янську невідомі особи захопили журналіста фонду “Відкритий діалог” Сергія Лестерова, місце його перебування невідоме.

Слов’янська міжрайонна прокуратура здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 115 КК (умисне вбивство).

Окрім цього, у місті Костянтинівка Донецької області 23 квітня невстановлена особа шляхом підпалу пошкодила майно газети “Провінція”.

Костянтинівська міжрайонна прокуратура здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні, відкритому за ч. 1 ст. 171 КК (умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Як відомо, в четвер у вечері стало відомо, що американський журналіст Саймон Островський вже на свободі та прямує до Донецька.

Залиште коментар