Аваков доручив активізувати досудові розслідування нападів на журналістів

Керівництву головних управлінь, управлінь МВС України в областях та місті Києві дано доручення активізувати досудове розслідування в кримінальних провадженнях, відкритих за фактами протиправних дій, учинених стосовно представників ЗМІ, вивчити їх у слідчих управліннях, заслухати хід досудового розслідування та надати процесуальні вказівки. Про це йдеться у відповіді міністра МВС Арсена Авакова на звернення голови Комітету з питань свобод слова та інформації Миколи Томенка. Текст відповіді оприлюднений на сайті Комітету.

Міністр також повідомляє, що МВС наразі проводить всі необхідні дії по кримінальних провадженнях за фактами злочинів проти представників ЗМІ.

«На даний час проводяться процесуальні дії, спрямовані на всебічне, повне й неупереджене дослідження обставин кримінальних проваджень, за результатами чого буде прийнято законні рішення», – пише пан Аваков.

Крім того, міністр доручив вжити належних заходів для перевірки опублікованих у ЗМІ повідомлень про вчинення під час висвітлення Євромайдану протиправних дій щодо працівників ЗМІ, провести особисті зустрічі з постраждалими для з’ясування обставин учинення протиправних дій, забезпечити прийняття за цими фактами рішень відповідно до ст. 214 (Початок досудового розслідування) КПК України.

Міністр МВС передав звернення Миколи Томенка прокурорам міста Києва та Одеської області, оскільки в ньому йшлося про можливі неправомірні дії працівників міліції.

Раніше МВС підтвердило відкриття 72 кримінальних проваджень щодо нападів на журналістів під час масових протестів.

Залиште коментар