Російська влада може зупинити прояви насильства проти журналістів у Криму та на Сході України

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка вимагають від органів влади Російської Федерації зупинити дії, спрямовані на перешкоджання роботі ЗМІ та журналістів у Криму та східних регіонах України.

Звертаємо увагу російського Уряду та Адміністрації президента РФ на те, що сьогодні у Криму та східних регіонах України масово порушуються професійні права журналістів. Кількість порушень прав представників медіа постійно зростає: у Криму впродовж 2 діб невідомі викрали та утримували двох журналістів, є багато постраждалих колег. Співробітникам ЗМІ – працівникам як українських видань, так й іноземних – постійно погрожують, перешкоджають у висвітленні подій, відбирають та знищують професійну апаратуру, не допускають на офіційні заходи, тощо. В Луганську нещодавно було скоєно напад на телекомпанію «Ірта». У Криму захоплювалися офіси ЗМІ та медіа-організацій. Такі безчинства здійснюють, як правило, молодики спортивної статури, які називають себе «місцевою самообороною» та мають проросійські настрої. Погрожують журналістам також і російські військові.

Оскільки як для представників цих сил, так і для теперішньої кримської влади саме російська влада є надзвичайно авторитетною, ми закликаємо Уряд РФ та Адміністрацію президента оприлюднити свою офіційну позицію щодо фактів перешкоджання журналістам та щодо проявів агресії стосовно них.

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до багатьох міжнародних документів, працівники ЗМІ не є представниками жодної зі сторін конфлікту, а тим більше – учасниками конфлікту. Вони лише виконують свої професійні обов’язки.

Просимо вплинути на представників РФ, які нині тим чи іншим чином причетні до подій в Україні, щоб вони під час своєї діяльності дотримувалися міжнародних стандартів та норм щодо діяльності преси, засудити прояви насильства до журналістів.

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка сподіваються на те, що влада Російської Федерації забезпечить необхідні заходи для безпеки журналістів і не буде сприяти ще більшому загостренню ситуації.

Залиште коментар