МФЖ підтримує вимоги про покарання нападників на керівника НТКУ

Міжнародна федерація журналістів ( МФЖ ) і Європейська федерація журналістів ( ЄФЖ ) приєдналися до своїх українських партнерів , закликаючи генерального прокурора України порушити кримінальну справу відносно членів ультраправої націоналістичної партії «Свобода» , які ганебно напали на голову державної телекомпанії України.

За наявними даними , у середу 18 березня група членів Свободи у складі депутатів Ігоря Мірошниченка , Богдан Бенюка і Андрія Іллєнка вторглися до офісу Генерального директора Національної Олександр Пантелеймонова , в середу ввечері , 18 березня. Відео, яке зафіксувало напад, було зняте і розміщено на Youtube . Воно демонструє групу чоловіків, яка неодноразово штурхає Пантелеймонова , кричить на нього , домагаючись написання заяви про відставку. У повідомленнях йдеться , що пізніше його заштовхали в машину , перш ніж відпустити .

Українські філії МФЖ і ЄФЖ , Незалежна медіа-профспілка України ( НМПУ ) і Національна Спілка журналістів України (НСЖУ ) зажадали , щоб було відрито кримінальне провадження проти тих, хто скоїв злочин.

МФЖ повністю підтримує цей заклик .

«Цей жахливий акт бандитизму та пропаганди був явною спробою вселити страх у працівників ЗМІ української державної телекомпанії, – сказав президент МФЖ Джім Бумела, – Але жахливішим є те , що депутати взяли участь у цьому ганебному нападі.Ми приєднуємося до наших українських колег , щоб вимагати , що кримінальна справа , негайно доводилися проти членів Свободи , які проводили цей огидний акт».

Пантелеймонов , згідно з повідомленнями , перебуває в стані шоку після того, що сталося. На зустрічі Співробітники НТКУ обрали керівником одного із заступників пана Пантелеймонова Юрія Романчука, який очолить телекомпанію в очікуванні повернення пана Пантелеймонов. НТКУ вимкнув мовлення протягом однієї хвилини на знак протесту проти нападу .

Залиште коментар