Луканов закликав політичних діячів Криму відмовитися від порушень прав журналістів

Голова незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов на прес-конференції в Сімферополі заявив, що документ під назвою «Порядок акредитації ЗМІ для висвітлення ходу голосування на загальнокримському референдумі 16 березня» насправді можна назвати «Порядок відмови в акредитації».

«Цей документ був поширений вчора вранці, але дедлайн вже сьогодні, – сказав Юрій Луканов, – І до нього треба додати таку величезну кількість документів, що це неможливо зробити так швидко. Таким чином автори цього документи створили ситуацію, коли більшість журналістів муситиме працювати нелегально, а це значить, що вони зможуть стати жертвою сваволі як з боку чиновників, так і з боку цивільних осіб, котрі вже зараз беруть участь у порушеннях прав журналістів».

На думку голови медіа-профспілки, сам цей документ є нелегітимним, він обмежує права журналістів. А пункт цього «порядку» , де журналіст бере зобов’язання не поширювати негативну інформацію, взагалі можна вважати виявом цензури.

Юрій Луканов закликав політичних діячів Криму не псувати собі репутацію і відкликати це «Положення», яке не вкладається в рамки цивілізованих стосунків.

Голова НМПУ також заявив, що на півострові безпрецедентно нехтуються права журналістів. Він навів підрахунки Інституту масової інформації, згідно з якими в середньому щодня після початку кризи були 4,5 випадки порушення прав журналістів, від простого перешкоджання зйомкам до викрадення і побиттів.

Він повідомив, що медіа-профспілка не має намірів полишати понад двадцять членів своєї організації в Криму напризволяще. «Завтра прибуває наш юрист, – сказав Юрій Луканов, – він збиратиме і систематизуватиме інформацію. Всі колеги, чиї права порушено, можуть дати свідчення йому. Ми вживемо заходів, щоб ці данні були використані для захисту журналістів і зменшення кількості перешкоджань журналістській професійній діяльності».

Юрій Луканов закликав колег до солідарності у відстоюванні своїх прав. «Якщо цього не робити, то автономія порине в жахливий хаос», – сказав голова медіа-профспілки.

Залиште коментар