У Раді зареєстрували законопроект, за яким погрози журналістам можуть каратись ув’язненням до 15 років

24 січня народний депутат Валерій Карпунцов (фракція УДАР) зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 4013 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів», що передбачає посилення кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти журналістів у зв’язку зі здійсненням ними законної професійної діяльності. Про це повідомляє Інститут Медіа Права (ІМП) з посиланням на сайт Верховної Ради.

Автор законопроекту пропонує включити до Кримінального кодексу низку статей, що передбачають відповідальність за злочини проти журналістів, зокрема, за погрозу чи насильство щодо журналіста, його близьких родичів або членів сім`ї. При цьому, вчинення таких дій працівниками правоохоронних органів чи іншими службовими особами передбачає склад окремого злочину і серйознішу відповідальність (до 14 років позбавлення волі, та до 15 років – якщо вчиняються організованою групою). За посягання на життя журналіста або захоплення його як заручника встановлюється відповідальність у вигляді від 8 до 15 років позбавлення волі, а також довічне позбавлення волі у випадку умисного вбивства.

В проекті закону також передбачено встановлення кримінальної відповідальності за умисне знищення або пошкодження майна журналіста (до 5 років позбавлення волі, а якщо такі дії вчиняються загальнонебезпечним способом або спричиняють тяжкі наслідки – до 15 років позбавлення волі).

На думку автора законопроекту, його прийняття допоможе привести законодавство України у відповідність з європейськими стандартами захисту журналістської діяльності, зокрема із Рекомендацією Комітету Ради Європи «Про захист журналістів за умов конфліктів і тиску».

У пояснювальній записці Валерій Карпунцов зауважив, що наразі порушення прав журналістів досягли загрозливого рівня, при цьому, переважна більшість правопорушень проти журналістів здійснюється саме представниками органів державної влади або за їх вказівкою чи при безпосередньому сприянні.

Залиште коментар