18 лютого в центрі Києва постраждали 29 журналістів

18 лютого, під час висвітлення масових заворушень у центрі Києва постраждали більше двох десятків журналістів.

На 20.00 «Телекритика» має підтверджені дані про такі випадки (додано також інформацію “Інституту масової інформації”, власна інформація):

1. Максим Требухов, фотокоресподндент Forum.ua, який публікується у ЗМІ під псевдонімом Максим Перепелиця, зазнав нападу шістьох невідомих осіб. Його жорстоко побили і розбили професійну камеру.У журналіста зламано ніс та пошкоджена права частина обличчя. Журналіст зазначає, що на нього напала охорона офісу Партії регіонів.

2. “Тітушки” побили оглядача “Українського тижня” Олександра Михельсона вночі з вівторка на середу на розі Великої Житомирської та Володимирської.

3. Члени знімальної групи 5-го каналу: журналістка Євгенія Таганович та оператор Леонід Коваленко зазнали нападу тітушків. В оператора, можливо, зламано палець. Дівчина не постраждала.

4. Євген Котенко, фотокореспондент радіо й інтернет-видання «Голос столиці», зазнав нападу правоохоронців. Коли журналіст, що не мав опізнавальних знаків, почав фотографувати міліціонерів, вони напали на нього, заламали руки, відібрали камеру й посвідчення, погрожували життю.

5. Гліб Гараніч, фотокореспондент агенції Reuters, був поранений світлошумовою гранатою. Під час зйомки йому на груди влучила і розірвалася світлошумова граната, життя журналісту врятував бронежилет.

6, 7. Журналіст 5-го каналу Азад Сафаров повідомив, що на нього й оператора Сергія Клименка, який вів зйомку, напали «беркутівці». Журналістів побили і розбили камеру. Це вже другий напад на знімальну групу 5-го каналу протягом дня.

8. Журналіст «Громадського ТБ» Анатолій Морозов зазнав нападу біля Будинку офіцерів. За інформацією «Громадського ТБ», журналіста побили «беркутівці» і зламали йому щелепу. Під час нападу він якраз стрімив для «Громадського ТБ», був маркований як журналіст – бейджиком та був у жилеті «Пресса».

9. Відеограф «Громадського ТБ» (ім’я ще невідоме) пошкодив ногу, коли поруч вибухнула світлошумова граната.

10. Олександр Козаченко, фотограф інформаційного агентства «Українські національні новини» (УНН) був побитий невідомими біля урядового кварталу, йому розбили камеру.

11, 12. Члени знімальної групи ТСН «1+1»: кореспондент Алла Хоцянівська й оператор Артем Багров зазнали нападу так званих «тітушок» біля Маріїнського парку. В оператора численні забої, камеру розбито вщент. Також розбили камеру ще одній знімальній групі ТСН. Силовики, які все це бачили, не реагували. Згодом один із силовиків сказав «тітушкам»: «не треба пресу бити», тоді вони зупинились.

13. Андрій Гудзенко, фотокореспондент агенції PHL повідомив, що на нього напала охорона офісу Партії регіонів. Йому розбили одну камеру та об’єктив, пошкодили руку й ногу. Від сильних травм урятував шолом.

14. Олексій Чернишов, фотокор «Цензор.нет» і фрілансер, був побитий «беркутівцями». «Не допомогло ні посвідчення, ні жилетка, відібрали флешку з фотографіями і фільтр з протигазу», – розповів його колега Максим Требухов.

15, 16. Кореспонденту інтернет-видання «Главком» Олексію Бику влучила в лоб гумова куля, якими стріляли беркутівці. Також він поранений осколками світлошумової гранати. Постраждала від вибуху гранати і журналіст Олена Максименко. «Його, як і мене поранили осколки світлошумової гранати, а потім ще й гумова гуля в лоб. Це трапилося в районі вулиці Шовковичної», – повідомила пані Максименко ІМІ.

17. На вулиці Інститутській бійці спецпідрозділу «Беркут» побили редактора відділу «Економіка» інтернет-видання Insider Сергія Головньова. За його словами, він вів фотозйомку людей, коли на нього напали беркутів ці, які почали бити його палицями по голові. Журналісту вибили з рук камеру і розтоптали.

18. Кирило Чуботін, фотокореспондент газети «Коммерсант Україна» зазнав побиття бійцями спецпідрозділу «Беркут» під час зачистки вулиці Інститутської. Силовики також розбили фотоапарат. Журналіст зазначив, що його забої незначні. Зйомку вдалось зберегти, не дивлячись на те, що камера розбита вщент.

19. Володимир Бородін, фотокореспондент газети «Вести», постраждав під час наступу «Беркуту» на вулиці Інститутській. У журналіста була каска із написом «преса», великий червоний бедж з написом «преса» на шиї та посвідчення журналіста. Це не допомогло – беркутівець наказав віддати йому камеру. Журналіст намагався віддати тільки картку пам’яті, але після того, як беркутівець почав бити по руках і ногах дубинкою, довелося віддати фотоапарат. Беркутівець також пограбував особисті речі фотокореспондента – документи, смартфон і сумку для фото.

20. Ярему Городчука, редактора відділу політики видання «Ділова столиця» побили співробітники міліції під час сутичок на вулиці Інститутській. Журналіста били беркутівці або бійці внутрішніх військ – ногами та кийками, не дивлячись на те, що він показував посвідчення і кричав, що є журналістом. У постраждалого розбита голова, обличчя, сильні забої рук.

21. Олексій Кондаков, журналіст телеканалу Business, постраждав під час сутичок протестувальників і міліції поблизу Верховної Ради у Києві. Він отримав важке поранення ноги від вибуху світлошумової гранати або від пневматичної зброї. Наразі журналіт прооперований.

22. Ігор Липинський, оператор програми «События» на каналі «Україна», отримав поранення м’яких тканин ноги гумовою кулею, під час роботи на вулиці Грушевського. Йому надали першу медичну допомогу на місці, після чого він провів пряме включення з місця подій.

23. В оператора каналу «1+1», фотографа Івана Любиша-Кірдея бійці «Беркуту» відібрали на вулиці Шовковичній карти пам’яті з відзнятим відео. Коли оператор вів зйомку поранених, до нього підійшов беркутівець, який мав на плечі фотоапарат. Він почав з лайкою вимагати у оператора посвідчення та щоб той показав відео зйомки. Після цього змусив його віддати карту пам’яті.

24. Максим Кудимець, фотокореспондент інтернет-видання Insider, зазнав нападу під час сутичок на вулиці Інститутській у Києві. Журналіст знімав, як силовикам роздавали набої на Інститутській. До Максиму Кудимця підійшов з боку силовиків невідомий в штатському, але з рацією, і, застосувавши силу, змусив його видалити знімки.

25, 26. Під час наступу «Беркуту» на вулиці Інститутській у Києві було побито журналістку «Чернігів-інфо» Маріанну Харді та журналіста ніжинської газети «Уездные новости» Ігоря Волосянкіна. За його словами, журналісти знімали протистояння на вулиці Шовковичній, спілкувалися, в тому числі, з бійцями «Беркуту». Коли почався наступ в бік Інститутської, вони почали бігти вниз, але їх наздогнали четверо беркутівців і почали бити.

27. Журналіста ТРК “Україна” Ігоря Кримова було поранено в ногу шумовою гранатою.  Ногу зашивали у Будинку профспілок.

28. Журналіста From-UA Віктора Гаценка було побито “тітушками” у Маріїнському парку.

29. Журналістку ІА “Поряд з вами” Олену Білозерську було побито “Беркутом” на вул. Інститутській.

Залиште коментар