Журналістська Місія солідарності з Європи розслідуватиме в Україні прояви насильства проти преси

Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) направить до України найближчим часом журналістську Місію солідарності. Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

До складу місії входитимуть представники ЄФЖ і організації «Міжнародна підтримка медіа» (International Media Support). Про це у листі до Національної спілки журналістів України та НМПУ повідомив генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес.

Серед ключових завдань, які ставить місія в Україні, буде розслідування ситуації із проявами насильства по відношенню до працівників ЗМІ та численними порушеннями прав журналістів, а також підготовка звіту для європейських колег щодо критичної ситуації зі свободою слова та медіа в Україні.

НСЖУ також інформує, що на її адресу надходять листи підтримки від колег з інших країн, в яких висловлюється солідарність з українськими журналістами та засуджуються дії влади. Про готовність надавати допомогу та поширювати інформацію про факти фізичної розправи над українськими колегами заявила Польська Асоціація журналістів. Також надійшов лист з Бєлграда від Асоціації Незалежних журналістів Сербії, в якому звучить заклик до української влади припинити репресії та залякування журналістів. Також сербські журналісти висловлюють солідарність з українськими колегами, які зазнали насильства в ході своєї професійної роботи. «Ситуація стає критичною», – йдеться у листі.

Залиште коментар