В Україні спрощено процедуру реєстрації друкованих ЗМІ

8 січня вступили в силу доповнення до правил реєстрації друкованих засобів масової інформації, які мають на меті спростити процедуру державної реєстрації друкованих засобів масової інформації. Про це йдеться в наказі Міністерства юстиції України № 2623/5 від 12 грудня 2013 року «Про внесення змін до Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації».

Згідно з наказом Мінюсту, щоб зареєструвати друкований ЗМІ, заявнику більше не потрібно подавати до заяви копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засвідчені нотаріально. Також відтепер заявнику не потрібно нотаріально засвідчувати копії статуту (положення) засновника.

Новим наказом «Про внесення змін до Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації» також передбачено, що заявник обов’язково має зазначити у заяві про державну реєстрацію друкованих ЗМІ дані про «пов’язаних осіб засновника».

Якщо пов’язаною особою є юридична особа, засновник наводить її повне найменування та ідентифікаційний код юридичної особи. Якщо ж пов’язаною особою є фізична особа, спільно з якими засновник здійснює контроль за друкованим ЗМІ, засновник зазначає прізвище, ім’я, по-батькові цієї особи, реєстраційний номер її облікової картки платника податків.

Нагадаємо, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації», який набув чинності 28 липня 2013 року, було внесено зміни до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», зокрема, введено поняття «пов’язані особи». Однак об’єм інформації, яка має зазначатися щодо пов’язаних осіб, визначено не було.

Залиште коментар