Медіа-профспілка закликає черкаську міліцію відмовитися від копіювання політики міністерства

Незалежна медіа-профспілка України застерігає черкаську міліцію від копіювання поведінки власного міністерства. Профспілка констатує, що вкотре міліція в Черкасах порушує закон по відношенню до журналіста, а її керівництво вдає, що нічого не сталося. Жодні заяви і звернення не допомагають.

Йдеться про факт перешкоджання професійній журналістській діяльності фотокореспонденту черкаської обласної щотижневої газети «Вечірні Черкаси», члена НМПУ Ігоря Єфімова.

Під час мітингу 5 січня біля Палацу дитячої та юнацької творчості у Черкасах Ігор Єфімов, маючи на собі бейдж із написом «Преса» і фотоапарат у руках, зіштовхнувся із грубими і зухвалими діями щодо себе. Зокрема, міліціонери, які нібито охороняли правопорядок під час трансляції фільму «Відкритий доступ», штовхалися і використовували брутальну лайку. Найбільш обурливим випадком стало те, що один із правоохоронців махнув ногою в об’єктив, намагаючись вибити його.

Після оприлюднення свідчень фотокореспондента і його фото прес-служба УМВС в Черкаській області Ігоря Єфімова прес-служба УМВС області відреагувала, поширивши повідомлення про те, що «дане фото не відображає реальної ситуації, яка мала місце» та попросивши «представників засобів масової інформації залишатися неупередженими під час виконання своїх професійних обов’язків».

Разом із тим, начальник УМВС в Черкаській області Володимир Ліпандін не реагує на факти перешкоджання журналістській діяльності в місті, а також із моменту призначення на посаду 6 серпня 2013 року жодного разу, попри численні прохання журналістів, не погодився на зустріч чи спілкування із ними у будь-якому форматі.

Досі не розслідувано випадків, коли невідомі особи у формі працівників одного з міліцейський спецпідрозділів не пускали журналістів на сесію Черкаської обласної ради 22 березня 2013 року та 27 грудня 2013 року, погрожували журналісту Інтернет-видання «Прочерк» під час одного з мітингів на підтримку Євромайдану у грудні 2013 року, невідомі особи перешкоджали журналістам ТВі під час зйомок передвиборчої кампанії (перевибори до Верховної Ради України 13 грудня 2013 року).

Незалежна медіа-профспілка підкреслює, що таке ігнорування прав журналістів є копією політики МВС України. Міліцейські спецпідрозділи масово лупцюють представників ЗМІ, а міністерство й не думає проводити розслідування і називати винних. У заяві міститься заклик до міліція відмовитися від такої практики і розслідувати зловживання у власних лавах, адже безкарність не може тривати вічно і за злочини доведеться відповідати.

Залиште коментар