Черкаська медіа-профспілка вимагає від міської влади відкритості

Черкаська міська організація Незалежної медіа-профспілки заявила про закритість виконавчого комітету Черкаської міської ради. У заяві йдеться, що спеціалісти, начальники відділів та директори значної частини департаментів міськвиконкому відмовляються спілкуватися із журналістами, відправляючи їх до прес-служби. Звернення до прес-служби установи часто завершується тривалим очікуванням потрібної інформації, однак замість необхідних даних чи коментарів журналіст отримує чергову відписку. Заборонивши своїм підлеглим напряму спілкуватися зі ЗМІ, в. о. міського голови Віктор Білоусов унеможливив поінформування громади про роботу міськвиконкому.

У заяві відзначається, що міська влада не зробила жодних висновків із досліджень громадянської мережі «Опора» щодо публічності місцевих органів влади, проведених 2013 року. Згідно з цими дослідженнями Черкаська міська рада та в. о. міського голови Черкас Віктор Білоусов опинилася у списку найбільш закритих серед органів місцевого самоврядування усієї України.

– Мало того, що черкаські журналісти потерпають від правоохоронців, які не допускають журналістів на публічні заходи або фізично перешкоджають виконанню їхніх професійних обов’язків, вони ще й не можуть отримати необхідну інформацію із органів місцевого самоврядування. Нам постійно доводиться відстоювати своє право на професію, а керівники структур, які працюють під грифом «не для преси», абсолютно не реагують на наші скарги та звернення. Якщо питання не буде розглянуто і вирішено, ми будемо звертатися з позовами до судів, а також апелювати, адже Україна брала на себе зобов’язання створити відкриті органи влади, – говорить керівник черкаської міської організації НМПУ Юлія ФОМІЧОВА.

Залиште коментар