Анонс: 19 січня – акція пам’яті журналістки Анастасії Бабурової та правозахисника Станіслава Маркелова

19 січня о 16.00 на Михайлівській площі у Києві відбудеться акція пам’яті жертв політичного террору журналістки Анастасії Бабурової та правозахисника Станіслава Маркелова. Акція проходить у річницю загибелі журналістки і громадської активістки, що народилася у Севастополі і працювала у Москві, та відомого правозахисника і адвоката, що вів справи проти російських неофашистів.

19 січня 2009 року російські неонацисти, пов’язані з ультраправою прокремлівською організацією «Русский образ», вбили журналістку Анастасію Бабурову і правозахисника Станіслава Маркелова, борців з ксенофобією та дискримінацією. Відтоді дата набула міжнародного значення.

Уже вп’яте в цей день у Києві відбудеться меморіальна акція їх пам’яті. Захід проходитиме без жодної організаційної символіки і прапорів. Організатори закликають приходити зі свічками.

«19 січня – це не лише сумна нагода висловити солідарність з російськими демократами й правозахисниками. Авторитарна влада та активізація ультраправих політичних сил, об’єднаних з вуличними неонацистами, зростання ксенофобії і авторитаризму та зухвалі прояви політичного терору – це те, що наближує розвиток подій в Україні до російського сценарію.

Особливе занепокоєння викликають події останніх місяців: розгін мирних демонстрацій та репресії проти їх учасників, насильство одних учасників протестів над іншими (напади ультраправих на правозахисників та незалежних профспілковців), спроби ультраправих політиків використати протест у своїх партійних інтересах.

Тому акція – спосіб засвідчити свою прихильність демократичним, антиавторитарним, гуманістичним та антифашистським поглядам та ствердити їх в українському суспільстві», – йдеться у зверненні організаторів акції.

Залиште коментар