Журналісти створили нову профспілку у Києві замість старої

Київська організація Незалежної медіа-профспілки України (КО НМПУ) провела у суботу загальні збори. Захід зібрав понад 20 делегатів від первинних осередків та активістів, які разом представляли інтереси близько 120 членів організації.

Учасники зборів вирішили створити та зареєструвати нову міську профспілкову організацію на базі статуту всеукраїнської НМПУ замість старої Київської незалежної медіа-профспілки, статут якої суттєво відрізняється від статуту НМПУ.

“Це дозволить уніфікувати всі процедури у профспілці, побудувати зрозумілу та прозору систему медіа-профспілок від первинного осередку у редакції до всеукраїнського рівня. Також ми отримаємо економію, бо скоротиться кількість банківських рахунків – буде єдиний поточний рахунок НМПУ для внесків. У минулому році Київська медіа-профспілка витратила 4800 грн на послуги банків. Краще ці гроші витратити на юридичний захист журналістів – членів профспілки”, – пояснив рішення керівник зборів, заступник голови НМПУ Андрій Яніцький.

Журналісти обрали комітет новоствореної Київської медіа-профспілки у складі: Ольга Скотникова, Олександр Гатіятуллін, Юка Гаврилова, Ігор Чайка, Юрій Луканов, Ольга Падірякова та Андрій Яніцький. Головою комітету обрано Яніцького. Голова має до 21 грудня підготувати проект програми розвитку організації на наступний рік та оприлюднити її для внесення пропозицій та зауважень на сайті профспілки nmpu.org.ua.

Журналісти також обрали ревізійну комісію у складі: Юрій Шеляженко, Павло Берест, Георгій Ерман. Комісія має обрати голову зі свого складу самостійно.

Розмір членських внесків було встановлено на рівні 1% від зарплати у медіа, але не менше 30 грн на місяць (було 20 грн). Розмір вступного внеску та внеску на виготовлення прес-карти залишився незмінним і становить 60 грн за обидві послуги.

Комітет КО НМПУ має обрати делегатів на всеукраїнський з’їзд та висунути кандидатів у Раду, Комітет та Ревізійну комісії НМПУ від Києва, а також розробити проект рішення щодо єдиної національної прес-карти.

Залиште коментар