Заява Асоціації польських журналістів щодо подій в Україні

Асоціація польських журналістів (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich) висловлює солідарність з журналістами, яких переслідують в Україні, і які стали жертвами нападу здійсненого «невідомими особами». Наше обурення і протест викликає зокрема жорстоке побиття журналістки-розслідувача і громадської активістки Тетяни Чорновол. Ми закликаємо всіх журналістів, як членів нашої асоціації, так і не членів, проявляти солідарність з українськими колегами. Їм потрібна наша підтримка і практична допомога.

Місяць тому ми пройшли вулицями Києва разом з представниками європейських профспілок журналістів на знак протесту проти безкарності осіб, винних у нападах на журналістів в різних частинах світу, особливо колишнього Радянського Союзу та щоб вшанувати пам`ять журналістів – жертв вбивств. Зараз настав час, щоб проявити журналістську солідарність і активність, доки для деяких наших колег в Україні це ще не запізно.

Звертаємося також до польської влади, щоб вона вживала усі дії, які можуть підвищити безпеку і полегшити роботу тих, хто в Україні намагається забезпечити громадянам доступ до інформації та можливість вільного вираження думки і слова.

Агнешка Ромашевська-Гужі, віце-президент
Пітер Легутко, віце-президент
Ядвіга Хмеловська, скарбник

Залиште коментар