Суд арештував на два місяці журналіста Валерія Гарагуца

Шевченківський райсуд міста Києва арештував на два місяці дніпропетровського журналіста, співзасновника газети «Лица» Валерія Гарагуца, якому інкримінують участь у масових заворушеннях біля Адміністрації Президента. Про це «Телекритиці» повідомили журналісти, присутні на судовому засіданні.

Як повідомили в прес-службі столичної прокуратури, суд обрав такий запобіжних захід (арешт) щодо всіх дев’ятьох підозрюваних, затриманих 1 грудня. Таке рішення суд ухвалив, розглянувши клопотання слідчого у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 1 ст. 294 КК України (Масові заворушення, що супроводжувалися насильством, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя).

Нагадаємо, зі слів знайомих, Валерій Гарагуц приїхав до Києва з Дніпропетровська, щоб як журналіст і громадський діяч узяти участь у подіях, які відбувались на Майдані. Після атаки «Беркута», коли він надавав допомогу постраждалим, його жорстоко побили і затримали. Його разом з іншими затриманими відвезли до закритого міліцейського відділення Київської лікарні швидкої допомоги. До них тривалий час не пускали адвоката, що було юридично зафіксовано.

Згодом пан Гарагуц у присутності адвокатів написав заяву про злочин: про незаконне затримання, перевищення службових повноважень, злочин проти свободи громадянина та про перешкоджання професійній журналістський діяльності. Заяву подали до Шевченківського районного відділення міліції.

Залиште коментар