Заява щодо ролі журналіста та дій влади під час політичої кризи

Заява Київської організації Незалежної медіа-профспілки України, що була затверджена загальними зборами 14 грудня 2013 року із зауваженнями. Нижче – текст із врахуванням зауважень.

Сьогодні Україна перебуває у стані глибокої політичної кризі, на вулицях Києва барикади, на протестні демонстрації виходять сотні тисяч громадян. Роль журналістів у цих умовах зростає.

Ми є відповідальними за те, щоб у інформаційний простір потрапляли виключно перевірені факти, а не чутки. Щоб важлива суспільна інформація не замовчувалася і не викривлялася. Тому медіа-профспілка закликає журналістів говорити правду та дотримуватися Кодексу етики українського журналіста!

Ми є відповідальними за свою безпеку та безпеку колег. Під час та напередодні сутичок 30 листопада та 1 грудня постраждали понад 50 журналістів. Але станом на 13 грудня заяви у міліцію подали лише 39 репортерів. Тобто кожен п’ятий відмовився від самозахисту. Медіа-профспілка закликає боротися за свої права. Ніхто не має права перешкоджати роботі журналіста та порушувати закон. Боротися за свої права — це наш професійний обов’язок. Неминучість покарання – це гарантія нашої безпеки.

У свою чергу, влада має негайно та ретельно розслідувати усі випадки нападів на журналістів, цензури у ЗМІ та перешкоджання роботі медіа. Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченко має бути звільнено. Новий міністр мусить випустити спеціальний наказ із застереженням щодо агресії по відношенню до журналістів. Він також має поставити питання про відповідність своїм посадам керівників міліцейських спецпідрозділів, що систематично порушують права журналістів.

Київська організація Незалежної медіа-профспілки України нагадує, що відповідно до статті 56 Конституції України кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Ми вимагаємо, щоб журналістам, які постраждали внаслідок незаконних дій міліцейських спецпідрозділів, за рахунок держави було відшкодовано в повному обсязі нанесені їм матеріальні та моральні збитки, починаючи з витрат на лікування та компенсації за пережиті ними страждання, фізичний біль, ушкодження здоров’я, втрату роботоздатності. Ми закликаємо журналістів, які постраждали від незаконних дій міліції, не боятися заявляти у встановленому законом порядку свої вимоги про відшкодування нанесеної їм матеріальної та моральної шкоди за рахунок держави.

Залиште коментар