Учасники міжнародної конференції журналістів направили листа Януковичу (додано відео)

Учасники конференції Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, присвяченої безпеці журналістів, пройшли мовчазним маршем Хрещатиком. Конференція відбулася 21-23 листопада за підтримки Національної спілки журналістів України і Незалежної медіа-профспілки. Марш був присвячений Дню боротьби з безкарністю. За словами президента Міжнародної федерації журналістів Джіма Бумели, за останній десть років у світі загинуло 1100 журналістів.

Учасники конференції, які брали участь у марші, пронесли плакати різними мовами із фотографіями й іменами журналістів, які загинули в різних країнах світу. Учасники маршу з Головпошти відправили листа президентові України Віктору Януковичу. У листі відзначається, що останнім часом в Україні відзначається збільшення випадків нападів на журналістів, а винуватці рідко зазнають покарання. У листі в міститься заклик звернути увагу на цю проблему і покласти край безкарності.

«Ви вже отримали численні звернення стосовно цієї проблеми від медійних організацій України, в тому числі дочірніх МФЖ/ЄФЖ Національної спілки журналістів (НСЖУ) і Незалежної медіа- профспілки (НМПУ) . Незважаючи на це , ситуація не покращилася.

Автори листа виділили три головні тенденції порушення прав журналістів.

Журналісти часто піддаються фізичним нападам з боку можновладців або людей , які пов’язані з урядом. Нападники порушують статтю 171 Кримінального кодексу України , яка передбачає покарання за перешкоджання журналістській діяльності. Цього року , суд покарав тих , хто 18 травня напав на журналістів Ольгу Сніцарчук і Владислава Соделя. Але це сталося після того, як сотні журналістів під воротами Міністерства внутрішніх справ провели демонстрацію і вимагали відставки міністра, якщо він не забезпечить об’єктивне розслідування . Однак, без масових протестів , нападники на журналістів залишаються безкарними.

Регіональні власті закривають незалежні телеканали або прагнуть поставити їх під свій контроль. Це сталося в Харкові , Кременчуці , Чернівцях, і Керчі. У таких випадках журналістам пропонують вибір: або звільнитися, або працювати в якості піарників місцевого уряду , мало піклуючись про те, щоб повідомляти правду.

Журналісти , які виступають проти цензури , або відстоюють свої трудові права, зазнають переслідувань з боку власників . Яскравим прикладом є те , що п’ять редакторів інформаційного агентства УНІАН, які , через їхню принципову позицію у відстоюванні свободи преси , були покарані керівництвом, зняті зі своїх посад і заслані далеко від головного офісу, де продукуються новини, – до старого заводу в антисанітарні умови.

Автори листа підкреслюють, що зазначені тенденції є системними. Вони мають негативний вплив на свободу преси в Україні і сприяють знищенню професії журналіста . Для того щоб зупинити цю негативну тенденцію , має бути застосована політична воля, вважають автори листа.

Залиште коментар