Стець подав депутатські запити щодо розлідувань у справах «Таврії ньюс» та Лазебника

Народний депутат Юрій Стець подав запити до Генпрокуратури України.

Як зазначається на сайті Верховної Ради, він просить генпрокурора Віктора Пшонку надати інформацію cтосовно здійснення перевірки законності дій працівників Комсомольського районного відділу Херсонського місьуправління МВС України у ході досудового розслідування у справі про напад на журналістів інформаційного агентства «Таврія ньюс» Олександра Тарасова та Валерія Миронюка.

Ще один запит пана Стеця стосується здійснення перевірки законності дій працівників Дніпровського районного відділу міліції РУ ГУ МВС України у Києві у ході досудового розслідування та закриття кримінального провадження у справі про побиття фотожурналіста Віталія Лазебника.

Нагадаємо, напади на Тарасова і Миронюка вчинили 13-го березня і 1-го липня у Херсоні під час зйомок спроби виселити з квартири багатодітну родину Сорокіних. Журналісти подали заяви до міліції і відкриті кримінальні провадження.

Пізніше прокуратура Комсомольського району Херсона скасувала третю постанову слідчого Комсомольського райвідділу міліції Херсона Дарії Зубко про закриття кримінального провадження. Пані Зубко пред’явила нападникам обвинувачення за статтею 171 Кримінального кодексу «Перешкоджання законній професійній журналістській діяльності» Антону Саїтову. Справу було передано до суду.

При цьому, як зауважив один із постраждалих журналістів, Олександр Тарасов, слідчий та прокурор не дали оцінки діям інших нападників, які хапали руками камеру журналіста, не пропускали журналістів до місця зйомки, зіштовхували зі сходів. «Якщо до відповідальності буде притягнутий лише Саїтов, правоохоронні органи фактично визнають, що закривати, виривати журналістську камеру, бити по ній, погрожувати журналістам, зіштовхувати їх зі сходів можна. Й такі дії не тягнуть за собою юридичної відповідальності», – сказав він.

НМПУ заявила, що підтримує позицію Олександра Тарасова і вимагає від Генеральної прокуратури пред’явлення повідомлення про підозру у вчиненні злочину всім особам, які 13 березня перешкоджали у виконанні професійних обов’язків журналістам «Таврія ньюс».

Як писала «Телекритика», фотожурналіста News.tochka.net Віталія Лазебника 4 травня минулого року побив, за його словами, директор київського парку «Перемога» Олександр Товстоног. Фотограф знімав знесення незаконного будівництва церкви в парку. Несподівано зі спини на нього напав чоловік і почав бити металевим прутом по голові. При цьому Віталій Лазебник, за його словами, кілька разів вигукнув, що є журналістом, та продемонстрував редакційне посвідчення. Попри це директор продовжував його бити.

Разом з адвокатом Людмилою Опришко журналіст двічі подавав заяву щодо оскарження дій нападника за 171-ю статтею (перешкоджання журналістькій діяльності). Йому було відмовлено. Натомість справу порушили за статтею 296 «хуліганство»

Цей інцидент зафіксовано на фото і відео. Справа про побиття Віталія Лазебника перебуває на контролі Адміністрації президента України. Попри це, справу за статтею 296 було закрито, про що слідчі не поінформували ані журналіста, ані адвоката потерпілого. Лише у відповідь на запит Людмили Опришко 10 жовтня слідчий відділ Дніпровського РУ гуМВС України повідомив, що справу закрито ще 9 вересня. Старший слідчий Дніпровського райвідділу, майор міліції О.Нежур мотивував своє рішення тим, що в діях нападника «відсутня така кваліфікуюча ознака, як мотив явної неповаги до суспільства».

Людмила Опришко заявила, що закриття справи свідчить про відверте нехтування з боку слідчого відділку міліції цінностями свободи слова.

Залиште коментар