Кременчуці міська Рада ліквідувала приватний телеканал „Візит”

Кременчуцька міська рада ліквідувала приватний телеканал „Візит”, виключивши його з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України. Таке рішення ухвалено всупереч вердикту Апеляційного суду Полтавської області, який відмовив міськраді у частині позовної вимоги щодо виключення „Візиту” з державного реєстру.

Крім того, міськрада передала корпоративні права телеканалу „Візит” комунальному кооперативу, який був заснований 1991 року і вже багато років не здійснював жодної діяльності. Таким чином, приватний телеканал, який існує вже понад двадцять років перейшов, до комунальної власності. Це зроблено після того, як Апеляційний суд Полтавської області виніс рішення за позовом Кременчуцької міськради про передачу корпоративних прав приватного телеканалу комунальному підприємству..

„Рішення міськради зроблено з перевищенням повноважень, – каже юрист Незалежної медіа-профспілки Олександр Тарасов, – оскільки орган місцевого самоврядування не мав права, всупереч рішенню суду, викидати підприємство з державного реєстру. Але суд загалом ухвалив неправове рішення за винятком однієї частини, фактично освятивши рейдерське захоплення приватної власності, що ставить під сумнів незалежність суду від органів влади. Медіа-профспілка оскаржить рішення в касаційному порядку і буде ставити питання про притягнення до дисциплінарної або навіть кримінальної відповідальності суддів першої та апеляційної інстанцій, а також про притягнення до кримінальної відповідальності керівників міської Ради Кременчука”.

Раніше Незалежна медіа-профспілка і Національна спілка журналістів висловлювали стурбованість намірами кременчуцької влади передати у комунальну власність приватний телеканал. „такі тенденції суперечать загальній державній політиці щодо роздержавлення комунальних засобів масової інформації, відзначалося у спільній заяві двох організацій.

Такі дії кременчуцької влади засудили також Міжнародна і Європейська федерації журналістів.

Залиште коментар