Анонс: 14-15 листопада – Школа медичної журналістики

Дводенний навчальний семінар відбудеться 14-15 листопада у Києві. Місце проведення – ІА «Укрінформ».

Захворюваність на цукровий діабет в Україні постійно зростає, і найшвидшими темпами ця недуга поширюється серед дітей. Цукровий діабет посідає третє місце в Україні за поширеністю, після серцево-судинних та онкологічних хвороб. В Україні понад 1 мільйон 200 тисяч осіб мають такий діагноз. Тому, як стверджують фахівці, вкрай важливо поліпшувати просвітницьку роботу серед населення. Для хворих діабет – це не просто хвороба, а спосіб життя. Експерти наголошують, що необхідно давати у ЗМІ більше роз’яснювальних матеріалів про те, як людям з таким діагнозом підтримувати своє здоров’я.

Ці та інші питання стануть предметом розгляду під час Школи медичної журналістики. З учасниками буде проведено практичне заняття «Поговоримо про діабет», під час якого у форматі інтерактивної настільної гри журналісти ознайомляться з особливостями життя з цукровим діабетом: принципами самоконтролю, особливостями харчування, поведінки тощо. Також фахівці нададуть поради стосовно того, як людина може керувати захворюванням.

В рамках Школи відбудеться прес-тур до одного з медичних закладів, де працює «Школа діабету». Журналісти зможуть взяти участь в уроці для пацієнтів, котрі мають діагноз цукровий діабет, а також поспілкуватися з хворими.

Крім цього, у рамках дводенного модулю відбудуться майстер-класи відомих журналістів щодо особливостей роботи з медичною і соціальною тематикою, практичні заняття з авторитетними медіатренерами. Будуть розглянуті юридичні аспекти роботи журналіста, зокрема, право на доступ до інформації, а також особливості фото- і відео зйомки лікарів і пацієнтів, роботи в стресових ситуаціях.

До участі у Школі медичної журналістики запрошуються журналісти регіональних та національних медіа, які цікавляться медичною тематикою. Семінар проводиться безкоштовно, учасникам відшкодовують кошти за проїзд та забезпечують проживання і харчування. Кожен учасник Школи медичної журналістики отримує додаткові матеріали від фахівців та посібник про особливості висвітлення медичної тематики у ЗМІ. Конкурсний відбір триває до 7листопада.

Охочі взяти участь у Школі медичної журналістики мають подати на адресу організаторів – oblik@nsju.org – лист, у якому зазначити ПІБ, назву ЗМІ, досвід підготовки матеріалів з медичної тематики, електронну адресу та контактний номер телефону.

Інформація щодо організаційних питань за телефонами: (044) 235-87-66 (Ярослава).

Залиште коментар