За розслідування про побори в дитсадках на керченську журналістку подали до суду

Дитячий садок № 6 міста Керчі Кримської автономії і його завідувачка Ольга Ворон подали до суду на журналістку сайту «Керчь.ФМ» за образу честі , гідності та ділової репутації. Невдоволення позивача викликала стаття під назвою «Вихователька дитсадка заявила про примусові побори в дитсадках» , опублікована в квітні цього року.

Після виходу статті прокуратура міста знайшла порушення прав дітей при організації харчування не тільки в дитячому садку № 6 , який є позивачем , а й в інших комунальних дитячих садках міста . Це підтверджує офіційна відповідь редакції з прокуратури міста.

«У зв’язку з тим , що посадовими особами управління освіти Керченської міської ради , керівниками навчальних закладів не забезпечено в повному обсязі право дітей на повноцінне і раціональне харчування , прокуратурою Керчі внесені 16.04.2013 подання на усунення порушень вимог законодавства України про захист прав дітей на якісне харчування, причин і умов, що їм сприяють . За результатами розгляду подання до дисциплінарної відповідальності притягнуто заступник начальника управління освіти Керченської міської ради » , – повідомляє прокуратура АРК у своїй відповіді на запит журналістів.

«Всі чудово знають , що з 1 серпня влада Керчі оголосила нам війну . Спроби незаконного тиску нам вдалося зупинити за допомогою правоохоронців і влади Криму. Тепер чиновники та їхні підлеглі намагаються затягати нас по судах , – говорить автор статті, член Незалежної медіа-профспілки Ірина Сєдова , – Я готова відповісти за кожне слово , написане в цій статті , тому що стаття піднімає важливу соціальну проблему. Проблему , яку влада Керчі так досі і не вирішила».

У редакції є фото і відео докази того , що батьки і вихователька дійсно робили заяви журналістові. Автор статті Ірина Сєдова вважає , що за цим позовом стоять високопоставлені чиновники міськради.

Згідно ч.2 ст.29 Закону України «Про інформацію» предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про можливість порушення прав людини , введення громадськості в оману. З матеріалів зібраних журналістами видно , що керівництво дитячих садків , збираючи з батьків благодійні внески на харчування дітей , вводить громадськість в оману.

Перше судове засідання призначено на 13:30 21 жовтня. Справу розглядатиме суддя Захарова. Засідання суду є публічним , тому на ньому можуть бути присутні всі бажаючі.

Раніше Незалежна медіа-профспілка заявляла, що влада Керчі знищує незалежні ЗМІ і порушує права журналістів. Міліція міста Керч почала розслідування за фактами погроз вбивством керченському міському голові Олегу Осадчому, які нібито були розміщені у коментарях до статті, опублікованої у інтернет-виданні «Керчь.ФМ». Крім того, міська Рада незаконно в односторонньому порядку скасувала договір оренди земельної ділянки, на якій знаходиться ретрансляційна вежа телерадіокомпанії «Бриз», частиною якої є сайт «Керчь.ФМ». Вживалися інші заходи тиску на незалежні ЗМІ.

Залиште коментар