У Донецьку охоронець магазину вирвав камеру з рук журналіста

У Донецьку охоронець одного з взуттєвих магазинів вирвав камеру з рук журналіста інтернет-видання “Вгороде” Влада Беспалова, повідомляють “Новости Донбасса”.

Журналіст прибув на місце події, щоб розібратися в конфлікті між охоронцем та відвідувачем магазину, який не захотів залишити рюкзак в камері схову. Проте охоронець забороняв знімати в магазині, посилаючись на “приватну власність” та відповідні наклейки на вході в магазин, а потім вирвав з рук камеру.

“Камера впала на підлогу, був порваний шнур. Міліція діяла, тихо спостерігала з боку”, – сказав журналіст. Правоохоронці, які стояли поруч, мовчки спостерігали за подіями.

Як пише видання, охоронець не випускав з магазину відвідувача, мотивуючи це тим, що на виході він повинен був показати вміст рюкзака. “Я зайшов у магазин і на вході охоронець мені сказав залишити речі в камері схову, на що я відповів, що там особисті речі, – розповів відвідувач Іван. На виході охоронець вимагав показати вміст рюкзака, на що хлопець відповів, що відкриє рюкзак тільки під протокол.

За словами охоронця, він запропонував хлопцю покласти речі в камеру схову, але отримавши відмову, сказав, що на виході йому потрібно буде показати вміст рюкзака, адже за кожну пропажу працівників магазину штрафують.

За словами адвоката Дмитра Коробка, хлопець прийшов за покупкою в магазин і нічого не порушив. “Показувати він повинен лише тільки тоді, коли є підозра у вчиненні правопорушення, – пояснив юрист Дмитро Коробко, який також був на місці конфлікту. – Він не холоп і не раб, щоб комусь щось показувати незаконно”.

Медіа-юрист Інституту масової інформації Роман Головенко прокоментував інцидент: “Адміністрація магазину може встановлювати правила проведення зйомки у відповідному приміщенні, але охорона магазину не можу в силовому порядку припиняти зйомку. В цьому полягає практична дилема таких магазинів: вони прагнуть залучити якомога більше відвідувачів (потенційних покупців), але на практиці їм дуже важко добитися законними способами виконання встановлених в магазині обмежень (щодо здавання речей у камери схову чи показування вмісту сумки на виході)”.

Залиште коментар