Тернопільські журналісти протестують проти свого вигнання з виїзного засідання комітету Верховної Ради

Тернопільські журналісти звернулися до Голови Обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна з відкритим листом. Він стосується факту вигнання кількох десятків журналістів з виїзного засідання засідання комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв’язку під керівництвом голови комітету Бориса Колесникова (на фото) в приміщенні Тернопільського національного економічного університету.

У листі відзначається, що «представники місцевих та всеукраїнських ЗМІ через наполягання керівника прес-служби ОДА Володимира Леха були змушені покинути зал засідання, що розцінюємо як грубе перешкоджання у здійсненні журналістської діяльності. Тим паче, що робота транспортного комітету була відкритою, що підтвердив на брифінгу голова транспортного комітету, народний депутат Борис Колесников».

Журналісти заявили, що вони засуджують практику перешкоджання в роботі журналістів і вимагають повідомити, з чиєї ініціативи журналістам не дали можливості бути присутніми на відкритому засіданні, провести брифінг, на якому винним вибачитись перед журналістами за таке зухвале порушення чинного законодавства (стаття 171 Кримінального кодексу України ( умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Лист відкритий до підписання.

18 жовтня у Тернополі відбулось відкрите засідання транспортного комітету Верховної Ради під головуванням Бориса Колесникова. Під час засідання керівник прес-служби Тернопільської ОДА Володимир Лех змусив вийти із зали засідань журналістів, мотивуючи це тим, що комітет працює у закритому режимі. Насправді, як з’ясувалось у ході прес-конференції, комітет працював у відкритому режимі.

Залиште коментар