«Стоп цензурі!» вимагає реакції МВС на кампанію дискредитації ЗМІ

«ЗАЯВА РУХУ «СТОП ЦЕНЗУРІ!» ЩОДО КАМПАНІЙ ІЗ ДИСКРЕДИТАЦІЇ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ І НЕЗАЛЕЖНИХ ЗМІ В УКРАЇНІ

Ми, учасники руху «Стоп цензурі!» та представники громадських організацій, обурені кампанією з дискредитації громадських організацій і незалежних ЗМІ в Україні.

За останній рік різко зросла кількість погроз, фізичних нападів і спланованих кампаній проти журналістів та громадських діячів. Більшість цих випадків не знаходять належного реагування з боку органів внутрішніх справ. Почастішали випадки поширення недостовірної, навмисно викривленої інформації про громадські організації і незалежні ЗМІ. Найбільш брутальним став випадок несанкціонованого доступу до електронної пошти та комп’ютера виконавчого директора Інституту Масової Інформації Оксани Романюк з подальшою публікацією в мережі Інтернет на спеціально створеному веб-сайті інформації приватного характеру.

Такі дії виключають фактор випадковості, натомість доводять наявність чіткої мети щодо нанесення максимальної шкоди репутації громадських організацій і журналістів. Ми змушені констатувати, що активну участь у кампанії з дискредитації незалежних ЗМІ та громадських організацій беруть державні ЗМІ. Так, 5 жовтня 2013 року в ефірі Першого Національного каналу вийшов упереджений матеріал про пікет проти організаторів і учасників тренінгу з дотримання журналістських стандартів, що проводився ГО «Телекритика» у м. Вінниця. У цьому матеріалі державного телеканалу незбалансовано й однобоко висунуто низку припущень і звинувачень на адресу організаторів і учасників тренінгу, яким не було надано можливості висловити свою позицію.

Рух «Стоп Цензурі!» заявляє, що громадські організації, проти яких спрямована кампанія з дискредитації діють у чіткій відповідності до норм чинного законодавства України та міжнародних стандартів відкритості й прозорості діяльності ГО.

Водночас наголошуємо, що відкритість діяльності громадської організації не дає права стороннім особам отримувати несанкціонований доступ до технічних засобів, якими користуються працівники організації.

Ми розцінюємо дії, спрямовані проти громадських організацій і незалежних ЗМІ, як діяння, що мають ознаки злочинів, передбачених ст. 171 (перешкоджання журналістській діяльності), 182 (втручання в приватне життя), ч.2 ст. 163 (порушення таємниці листування, вчинене щодо громадських діячів), ст. 361 (незаконне проникнення в комп’ютери) Кримінального Кодексу України.

Ми, учасники руху «Стоп цензурі!», вимагаємо від МВС, ГПУ, СБУ провести розслідування та виявити осіб, причетних до цієї діяльності, а також вжити відповідних заходів».

Залиште коментар